דיון בכנסת על פולארד: מוזס קרא לנתניהו: "בלי פולארד אין הסכם"

מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לרגל שנתו ה-29 של יהונתן פולארד בכלא האמריקאי; זאת ביוזמת הח"כים יחיאל (חיליק) בר (העבודה), איילת שקד (הבית היהודי) ודוד אזולאי (ש"ס), שהצעתם לסדר בנושא הועברה לדיון נוסף במליאה.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, פתח את הדיון: "הייתה לי הזכות לבקר אותו בכלאו כשר הראשון שמבקר אותו בכלא. יצאתי גם למשלחת פרלמנטרית למענו עם ח"כ דאז דני נווה וגנדי ז"ל. נחמה ניתן אולי למצוא במה שנשמע מבכירים אמריקאים בשנתיים האחרונות, ארגונים יהודיים מתייצבים בגלוי וקוראים לשחרורו. כולי תקווה שהמאמצים יישאו פרי. 28 שנים בכלא זה קצת יותר מידי".

ח"כ בר: העם האמריקאי והנשיא חייבים להבין, זה נושא כאוב וטראגי למדינה לממשלה ולעם ישראל זה פצע ענק בליבה של האומה. יש פה קונצנזוס. נעשה לו עוול ענק וצריך לשחררו. כולם מבינים שפולארד שילם את חובו באופן לא פרופורציונאלי גם לדעת בכירים בארה"ב. לא לחינם הקריאות בממשל האמריקאי לשחרורו תופסות תאוצה. מדוחות רשמיים עולה שפולארד עסק באיומים על מדינת ישראל ולא במידע נגד ארה"ב הוא עשה זאת בעד מדינת ישראל ולא נגד העם אמריקאי. חייבים לשחרר אותו".

בר ביקש "בשם כולנו להעביר מסר ברור לנשיא האמריקאי: שחרורו לא יפגע בעתיד נגדכם. בישראל משחררים מחבלים וטרוריסטיים רק בשביל מו"מ ואני מבין ומקבל את זה, למרות שזה קשה לנו. אנו מבקשים שהממשל יגלה הזדהות, תעשו מה שאנחנו עושים פה רק בשביל מו"מ. חובתנו כח"כים להשמיע את קולנו. הוא ישב שנים רבות מידי הוא שילם מחיר כבד מידי. תן לו לסיים את חייו בכבוד כבן העם היהודי בארצו".

ח"כ שקד : "שחרורו של פולארד הוא הנושא היחידי שמצליח לאחד את כל סיעות הבית למעט שרי המשפטים והחוץ והסיעות הערביות. אני קוראת לחברי הסיעות הערביות להצטרף לחתימה על מכתב לאובמה למען שחרורו.  מדינת ישראל משחררת רוצחים בסיטונות כמעט בשביל שום דבר ראוי שאובמה ישחרר אותו".

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג (העבודה): "כשפרצה הפרשה, זו הייתה קריאה דרמטית לשירותי הביטחון של מדינת ישראל. נעשתה פעולה שהיו קשורים בה גופים שונים שפגעה בממסד המודיעין האמריקאי והישראלי. צריך לזכור שמדינת ישראל התחייבה לחשוף את כל המידע בפני האמריקאים. ועדת חוץ וביטחון דאז פעלה כוועדת חקירה סודית שחקרה את הפרשה, ישראל התנצלה והופקו לקחים. אובמה אמר שהוא לא אוהב את זה אבל למען בטחון המדינה עושים מעשים שונים. פולארד שילם מחיר יקר יותר מכל מרגל אחר שפעל נגד האמריקאים, אף שהוא לא פגע בביטחון ארה"ב. הוא עבר על החוק אבל לא פגע בביטחון המדינה. בביקורי בארה"ב העליתי את נושא פולארד מול הנשיא מזכיר המדינה והיועצת לביטחון לאומי. כולנו מגובשים בקריאה לשחרורו.

ח"כ יריב לוין (הליכוד-ביתנו) : 29 שנה זה מספר בלתי נתפס. הייתי אז נער בבי"ס. אנחנו מבקשים לא רק לשחררו ולשים סוף לפרשה גם לא צדק שלא יכול להיעשות אלא אולי בדל של מידת הרחמים מול אוקיאנוס ענק של צביעות. אדם שעשה מעשה, איש זקן חולה שמשלם מחיר נורא של אינטרסים משחקי כבוד וכוח.  טוב מאוחר מלעולם לא. שחררו את פולארד עכשיו !".

ח"כ מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה): "בזמנו פורסם כמה האיש הזה תרם למדינת ישראל. חז"ל אומרים "נאה דורש, נאה מקיים". אם האמריקאים לוחצים עלינו לשחרר רוצחים, ראוי שהם ישחררו את פולארד. ראש הממשלה צריך לומר לארה"ב- לא נוכל לשחרר רוצחים שפלים עם דם על הידיים אם פולארד, שרק סייע למדינת ישראל, יושב עדיין בכלא. אנחנו צריכים לדרוש מראש הממשלה שלא לשחרר את הפעימה השלישית ללא פולארד".

מוזס בכנסת: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.