דיון דרמטי בלשכת ראש הממשלה

מתחת לאף של ישראל בנו הפלסטינים במשך 16 חודשים בידיעת הווקף בניית מבנה לא חוקי, בהר הבית. המבנה הכולל 70 שירותים ומקלחות, בעקבות התגלית, התקיים דיון דרמטי בלשכת ראש הממשלה שבו הוחלט להקפיא את הבנייה. { מחשש לתסיסה בהר הבית}

מתיחות סביב הר הבית: עיריית ירושלים הודיעה אתמול (שלישי) כי הוציאה צו הפסקת עבודה מנהלי למבנה מחוץ לחומה המקיפה את הר הבית שנבנה באופן לא חוקי. להחלטה  עלולות להיות גם השלכות בשטח ותמורות מדיניות.

גורם מדיני בכיר, אומר לחדשות 2 כי  מדובר בבנייה שנעשתה במשך 16 חודשים בידיעת הווקף, שאיפשר ודחף בניית המבנה הלא חוקי מתחת לאפו של הדרג המבצעי והמדיני בישראל.

המבנה הכולל 70 שירותים ומקלחות, שנבנה בחלק האחורי של הכותל ובאופן שנושק לו, כך שבנייתו מפרה את הסטטוס קוו.

גורמים בכירים בעירייה יצאו לראות את הפירצה מקרוב. לאחר שהתגלה גודל התרמית כונס דיון דחוף בלשכת ראש הממשלה ובו השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, השרה מירי רגב מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב יורם הלוי, וגורמים ביטחוניים נוספים.

בלחץ השרה רגב וראש העיר, הוחלט להוציא את צו הפסקת העבודה המיידי למבנה.

גורם שנכח בישיבה סיפר לחדשות 2 online כי בישיבה עלו תסריטים רבים הקשורים להשלכות הריסת המבנה, שבוע לפני הרמדאן: כעס של הווקף  והתססת השטח ובעיקר מזרח ירושלים על רקע "חילול" הר הבית, מצד ישראל.

גורם שנכח בישיבה, חשף לחדשות 2 כי ראש הממשלה ביקש להימנע מהריסת המבנה מחשש לתסריטים מבצעיים ומדיניים בעייתיים בימים אלה.

מלשכת השרה רגב נמסר בתגובה כי "איננה מתייחסת למה שקורה בדיונים פרטיים.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "בתיאום עם רשות העתיקות הוצא אתמול צו הפסקת עבודות מנהלי למבנה מחוץ לחומה המקיפה את הר הבית, שבנייתו החלה באופן לא חוקי וללא אישורי בניה ובטיחות וכולל בתוכו חדרי שירותים ומקלחות. הצו הוצא לאחר עדכון הגורמים הרלוונטיים, זאת לאחר שבימים האחרונים התקבלה תלונה על העבודות המתבצעות במקום בניגוד לחוק. יש לציין כי עיריית ירושלים ומשטרת ישראל, בתיאום עם הווקף, יסייעו בהצבת תאי שירותים ניידים במהלך חודש הרמדאן לרווחת המתפללים והמבקרים"; בלשכת ראש הממשלה סירבו להגיב לפרטים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.