דיון סוער בכנסת: "בנות חרדיות נחלצו מקשרים עם גברים ערבים"

עימות סוער התנהל הבוקר בוועדה לקידום מעמד האישה: יושבת הראש הערבייה של הוועדה לקידום מעמד האישה, חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן, הוציאה מחוץ לאולם הדיונים את חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לאחר שהצדיק תיקצוב הוסטל לבנות חרדיות שהיו בקשר עם ערבים. צפו

עימות סוער התנהל הבוקר בוועדה לקידום מעמד האישה: יושבת הראש הערבייה של הוועדה לקידום מעמד האישה, חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן, הוציאה מחוץ לאולם הדיונים את חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לאחר שהצדיק פעילות נגד התבוללות.

צפו בדיון הסוער מדקה 15

women 201611149411 from Kooker on Vimeo.

הוועדה דנה בפעילותה של עמותת "חמלה" המפעילה הוסטל לבנות דתיות וחרדיות עם רקע של מצוקה אישי ומשפחתי.

אלא שעל פי תחקיר של עיתון 'הארץ' ההוסטל נועד לשמש בין היתר כמקום מפלט לבנות יהודיות שנחלצו מקשרים עם גברים ערבים ושהעמותה עומדת בקשר עם ארגון להב"ה הפועל למניעת התבוללות.

יו"ר הוועדה חה"כ תומא-סלימאן  הביעה את מחאתה על כך שהעמותה מתוקצבת ידי משרד הרווחהכיוון שלא מדובר בפעילות רווחה אלא פעילות המונעת מאידיאולוגיה.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגן על העמותה וההוסטל שמפעילה. לדבריו, כל עוד המקום מסייע לאנשים במצוקה הרי שיש לתקצב אותו ואין לבחון מהן השקופתיהם של ראשי העמותה. סמוטריץ'הוסיף  ואמר: "למנוע התבוללות במדינת ישראל המדינה היהודית זה הדבר הכי לגיטימי בעולם והכי לא גזעני בעולם". סמוטריץ' פנה לחה"כ תומא-סלימאן ואמר: "אנחנו עם של אלפי שנים, אתם לא מכירים דבר כזה, אתם חיכוי היסטורי…", והוסיף: "אנחנו עם של אלפי שנים של מסורת. מה ששמר עלינו אלפי שנים זה ששמרנו על עצמנו מלהתבולל. באנו לכאן אחרי אלפי שנים וגם כאן אנחנו נאבק בהתבוללות. נעשה את זה ברצון,

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם ארגון הלל שמחזיר בשאלה מתוקצב ע"י משרד הרווחה.

    עובד סוציאלי |
    הגב