צפו בוידאו סוער • מהלומות בכנסת; לפיד בנאום יהיר: "לא מקבלים יותר הוראות מגפני"

שר האוצר יאיר לפיד עלה לדוכן הנואמים כדי להגיב להצעות אי האמון של חברי האופוזיציה, ובלי אמירת שלום, או רבותיי חברי הכנסת, אלא באמירה סחבקית החל ישר לנאום בשחצנות, אבל לפתע נאומו הפך לקרב של מהלומות מילוליות קשות עם החכי"ם חרדים, כשלפיד מאשים אותם בגירעון הגדול שנהיה בתקציב המדינה.

מאיר פרוש תקף את הממשלה החדשה ואמר כי "העובדה שהממשלה החדשה לא כוללת חרדים, תילמד בספרי ההיסטוריה. הממשלה הזו העדיפה להיות במצב שהיא מכריזה בפני ישראל ובפני יהדות העולם שהיא ממשלה שיש בה שנאה לחרדים". פרוש אף התייחס במרומז ללפיד ואמר: "הראש שלהם מונח על איך התמונה שלהם תיראה בפייסבוק, וזה הדבר שלוקח את סדר היום שלהם". והוסיף: "שמעתי שהוא (לפיד) הולך להטיל על מדינת ישראל גזרות כלכליות קשות מנשוא, האדם הזה חי לפי איך התמונה שלו תיראה מחר. זו ממשלה שבנויה על שנאה-שנאה-שנאה. הדרת חרדים זה הפסגה של הממשלה הזו. נשאל את יאיר לפיד מהי פסגת העשיה שלך, ומבחינתו המקסימום זה אימרה טובה בפייסבוק".

לפיד זילזל בו ועקץ: "אני מבין שאתם שנותרתם מחוץ לממשלה עוברים ימים לא פשוטים", והתייחס גם לטענותיהם לגבי הגזירות הכלכליות שעתידיות להיכלל בתקציב המדינה. "הממשלה שיצרה את הגירעון – לא הייתם שותפים לה? הייתם על המאדים? הייתם בכל ממשלה, אני רק צריך לפתור את הגירעון שיצרתם, ולא שהייתם החברים הכי זולים",

כשחבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) התפרץ לדבריו, לפיד השיב: "אנחנו כבר לא מקבלים ממך הוראות, כי נמאס לי לקבל מכבודו הוראות. אתה כבר לא יו"ר ועדת הכספים".

וכשגפני תקף אותו על על כך שהוא כותב את דבריו בפייסבוק בעיצומו של השבת, השיב  לו לפיד: "אני מפרסם פוסטים בשבת כי אני לא שומר שבת. אני לא אומר לך מה לעשות בשבת ואתה לא תגיד לי".
אני ידבר על מה שאני רוצה לדבר, ממשלת ישראל לא רשומה על שמכם בטאבו, אנו מכבדים את חשיבות קולכם הדמוקרטי מספסלי האופוזיציה.

לח"כ אייכלר אמר: "גם אם יהיה ירידה בקיצבאות, אנחנו נדאג שלא יהיה ילד רעב במדינת ישראל.

ח"כ נסים זאב ניסה ללגלג על הממשלה וגם נשא נאום מבודח: "אם זו הכנסת, עדיף לכבות את האורות וללכת הביתה כי הכסיל בחושך הולך", אמר. " עכשיו אני רוצה לגלות לכם משהו שאני לא מבין: אתם יודעים שלהקת הג'ירפות בפארק אריאל שרון רוקדים ושמחים ואנחנו פה יוצאים נגד ראש הממשלה? מה אתם רוצים מראש הממשלה? אני לא מסוגל להצביע אי-אמוּן בראש הממשלה. אדם כל-כך חביב, מוחל על כבודו, האכילו אותו מרורים. שני השחקנים בנט ולפיד, מה לא עשו ממנו? קרקס. והאיש הזה מחל על כבודו".

לסיום נאומו ציטט את שירם של אלי לוזון ויוני רועה "איזו מדינה", ואמר: "איזו מדינה, איזו מדינה, מיוחדת במינה, ממשלה לוחצת, מדינה נלחצת, אנשים בוכים, מחירים עולים, לשלם מסים וגם קופת חולים. אין עבודה, הקופה ריקה, אין ממה לחיות, סגרו את הלשכה. בכנסת הם יושבים, עלינו הם עובדים, לקחו את החסכונות, הלכו הפיצויים".

 

 

צפו בקטעי הוידאו ממושב נאום הכנסת:

 

הגרסה לעיל היא מקוצרת – של דברי השר לפיד בלבד.
כאן לפניכם הגרסה המורחבת – של חלק נרחב מהדיון:

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יאיר לפיד בן אדם בהמה, צבוע והוא מיותר בכנסת.
    כזה גוי לא קם מקום מדינת ישראל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב