דיון סוער בכנסת על הביקורת בכוללים – גפני: "רק את החרדים בודקים, רק להם מתנכלים"

ח"כ גפני אמר בדיון הסוער בועדת החינוך: "ההתנכלות למוסדות התורה חסר תקדים, באף מוסד ציוני דתי אין דבר כזה, יש שם כפילות תמיכות ורק אצל החרדים זה נבדק". צפו

 

ח"כ יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך כינס הבוקר את ועדת החינוך לדיון בנושא נוהל תמיכה במוסדות תורניים.

בדיון קבע ח"כ יעקב מרגי כי נוהל ביקורת במוסדות תורניים משפיל ומבזה את עולם התורה ולא קיים בשום מוסד נתמך זהה, בביקורת אגרסיבית כזו. עוד הוסיף כי בודאי יש לקיים ביקורת בכל מוסד אך רוח וצורת הביקורת מעלים תהייה גדולה.

בדיון השתתפו ח"כ משה גפני, אורי מקלב, אליעזר מוזס, יעקב אשר והרב משה תנעמי אשר ייצג את איגוד הישיבות והת"תים.

בדיון הסוער בועדת החינוך על הביקרות בכוללים אמר ח"כ מקלב תוקף בחריפות את משרד החינוך – ״אתם מתעללים באברכים, זו אכזריות, אנשים חולים נאלצים לצאת מבתי החולים בכדי לבוא לביקורות המכשילות, אין אף משרד ממשלתי שהיה עומד בביקורת הזו״.

ח"כ גפני אמר בדיון הסוער בועדת החינוך: "ההתנכלות למוסדות התורה חסר תקדים, באף מוסד ציוני דתי אין דבר כזה, יש שם כפילות תמיכות ורק אצל החרדים זה נבדק".

בסיום הדיון דרש ח"כ יעקב מרגי מנציגי משרד החינוך והאוצר להגיש לוועדה תוך 30 יום את על רשימת המוסדות המבוקרים באגף מוסדות תורניים בשנת 2017, ולכלול את שאר הגופים הנתמכים ממשרדי הממשלה שאינם מוסדות תורניים.

ח"כ מוזס אמר במהלך הדיון בועדת חינוך: "הגיע הזמן לאפשר פתיחת כולל או ישיבה גבוהה ללא תקופת המתנה של שנתיים! זהו נוהל שלא קיים כלפי שום מוסד אחר המתוקצב במשרד החינוך, ונובע מחשדנות מפלה לרעה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.