דיון סוער בכנסת על מתווה הכותל

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר: "יש בעולם גם מקומות שאסור לכלבים להיכנס אליהם". ח"כ מיכל בירן אמרה בתגובה: "אני מקווה שאתה לא משווה בין כלבים לנשים"

מהומה התרחשה לפני שעה קלה בועדת העליה והקליטה בראשות ח"כ נגוסה מהליכוד, שם התכנסו חכי"ם מהימין ומהשמאל וכן מנכלי"ם של התנועות הרפורמיות בישראל לדון על מתווה הכותל.

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר: "יש בעולם גם מקומות שאסור לכלבים להיכנס אליהם". ח"כ מיכל בירן אמרה בתגובה: "אני מקווה שאתה לא משווה בין כלבים לנשים"

ח"כ מוטי יוגב ענה למיכל בירן: "מה אכפת לך מהכותל? אני נכנס למועדון שלכם".

ח״כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני אמרה בעקבות הדברים ״המיעוט שמנסה לנכס את הכותל לעצמו בלבד, שולל את קיומה של מדינת ישראל כביתו של כל העם היהודי״.

״בעניינים מהותיים ישראל ״שייכת לנבחרים״ שהם סוג א׳, כשהיתר – אלו שאינם אורטודוקסים, זוכים ליחס של יהודים סוג ב׳. הם טובים רק כדי לתת לנו כסף ולדאוג למעמד ישראל בעולם".

ח״כ ד״ר נחמן שי אהתייחס אף הוא למתווה המבוטל ואמר: "ביטול מתווה הכותל מרעיל את היחסים בין ישראל לבין התפוצות, התסיסה הפוליטית שהביאה לביטול מתווה הכותל, לאחר שהוסכם כבר ע״י הממשלה, יצרה קרע טעון ומסוכן ופגעה באחת הרקמות הרגישות ביותר שבליבת הקשר ההדוק והאסטרטגי בין ישראל ובין התפוצות, האמון ובהדדיות. מדובר כאן בנושא יהודי, שחייבים להוציא מהשדה הפוליטי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד לחכי"ם החרדים! שעוזרים לנו, לאט לאט אבל בטוח, אנו מחלנים את כולכם. כל הכבוד ממש. אנו מודים לכם מכל הלב על שיתוף הפעולה בחילולי השבת, לאט לאט לא יהיה כאן בארץ ישראל שום שמירת שבת, אנחנו גם מודים לכם על שיתוף הפעולה בתחום כמו הרכבת וכו'. גם באקדמיה, מצויין שאתם מתקרבים אלינו, זה עוזר לאט אבל בטוח להפוך אתכם לחילונים גמורים כמונו. לא איכפת לנו שתמשיכו ללכת עם כיפה שחורה ולבוש חרדי, העיקר שאתם תתנהגו בסוף כמונו החילונים. גם בענין חידוש גזירת הגיוס, כל הכבוד לשיתוף הפעולה! המכסות והיעדים עוזרים לנו להפוך אתכם לחילונים לאט אבל בטוח. בבחירות הקרובות כולנו נצביע ג' או ש"ס. למה להצביע מרץ או יאיר לפיד, אם החרדים עושים זאת טוב מאתם? וזה רק מקצת שבחו בפניו של חכי"ם רחדים לשעבר, הי"ד.

  כל הכבוד לחכי"ם החרדים!
  שעוזרים לנו, לאט לאט אבל בטוח, אנו מחלנים את כולכם. כל הכבוד ממש.
  אנו מודים לכם מכל הלב על שיתוף הפעולה בחילולי השבת, לאט לאט לא יהיה כאן בארץ ישראל שום שמירת שבת, אנחנו גם מודים לכם על שיתוף הפעולה בתחום כמו הרכבת וכו'.
  גם באקדמיה, מצויין שאתם מתקרבים אלינו, זה עוזר לאט אבל בטוח להפוך אתכם לחילונים גמורים כמונו.
  לא איכפת לנו שתמשיכו ללכת עם כיפה שחורה ולבוש חרדי, העיקר שאתם תתנהגו בסוף כמונו החילונים.
  גם בענין חידוש גזירת הגיוס, כל הכבוד לשיתוף הפעולה!
  המכסות והיעדים עוזרים לנו להפוך אתכם לחילונים לאט אבל בטוח.
  בבחירות הקרובות כולנו נצביע ג' או ש"ס.
  למה להצביע מרץ או יאיר לפיד, אם החרדים עושים זאת טוב מאתם?
  וזה רק מקצת שבחו בפניו של חכי"ם רחדים לשעבר, הי"ד.

  לדעתי כל זה מהשמים בגלל ש-וועד הישיבות גם מגייסים בני ישיבה |
  הגב