דייטש בלם את הצעת יו"ר מרצ: "להעמיד לדין מחזיקי גנרטור"

יו"ר מרצ בירושלים הציע להעמיד לדין מחזיקי גנרטורים בירושלים. יוסי דייטש בלם את הצעתו. ניצחון לשומרי השבת.

לאור פעילותו של סגן ומ"מ ר"ע ירושלים יוסי דייטש מול ראש העיר ברקת, הוסרה מעל סדר היום הצעתו האנטי חרדית, של יו"ר מרצ בעיריית ירושלים פפה אללו.

ע"פ הדיווח בעיתון 'המבשר' ההצעה ביקשה להעמיד לדין את כל מי שמתקין, מחזיק או מארגן הקמתו של גנרטור ברחבי העיר.על פי הסעיף אותו הוסיף אללו להחלטות ועדה לביקורת בעיריית ירושלים, יש להעמיד לדין ולהגיש כתב אישום נגד כל מי שמקים ומפעיל גנרטור.

מדובר כמובן בדרישה אנטי־חרדית ודתית מובהקת,שכן היא מכוונת בעיקר כלפי קהלים בציבור החרדי העושים שימוש בגנרטור בשבתות ובמועדים, כדי להימנע משימוש בחשמל הארצי הרגיל.

"החוק היה עלול לגרור אנשים רבים ולסבך אותם עם החוק העירוני על כל המשתמע מכך" אמר דייטש, אשר פעל לבטל את הסעיף הבוטה. "בשיחה שקיימתי עם ראש העיר לפני ישיבת המועצה הסברתי לו כי מדובר בהצעה פופוליסטית ומיותרת,במיוחד נוכח העובדה כי אנכי ועמיתי שלמה רוזנשטיין עומדים בראש צוות מיוחד שהוקם במיוחד למטרה זו: הכשרת פעילות הגנרטורים ברחבי העיר מבחינה חוקית ובטיחותית."שכונת בית וגן הינה דוגמה לפעילותנו בנושא, שכן את תנאי פעילות הגנרטור המרכזי הפועל בה, כבר העברנו בועדת הרישוי, והוא נמצא בהליכים מתקדמים לקבלת רישוי עירוני מוסדר".

ראש העירייה אכן סבר וקיבל, ובישיבת המועצה שהתכנסה ביום חמישי האחרון, הורה ניר ברקת להוציא את הסעיף המדובר מן הצעות ההחלטה של ועדת הביקורת שהייתה על סדר היום. ההצבעה על הוצאת הסעיף הפוגעני והמיותר, אכן עברה ברוב גדול של חברי המועצה.

לאחר הסרת הסעיף אמר דייטש כי "לאור ההתקדמות בפעילות עבודת הצוות להסדרת הפעלת הגנרטורים והניסיונות להסדיר את הנושא תוך שימת דגש על בעיות בטיחות שהתגלו בשל הצבת הגנרטורים במקומות ארעיים וללא האישורים הנדרשים,אני מקווה כי נוכל להביא בשורה של ממש בנושא ולאשר את הצבת הגנרטורים בכל רחבי העיר בצורה חוקית שלא תביא לסיכון חיי אדם. אין ספק כי זכות שמירת השבת על פי כל כללי ההלכה,ההידורים והחומרות, מביאה בשורה של ממש לפלטרין של מלך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.