דייטש נשאר עד הסוף: "נפתיע את כולם"

פחות מ-48 שעות לפני פתיחת הקלפיות בירושלים ארבעת המועמדים בטוחים כל איש בניצחונו. ליאון או ברקוביץ? או בכלל דייטש

פחות מ-48 שעות לפני פתיחת הקלפיות בירושלים ארבעת המועמדים בטוחים כל איש בניצחונו. במטות מקפידים לשדר אופטימיות כי יעפילו לסיבוב שני ללא כל קושי.

אחד המועמדים – הוא יוסי דייטש שמגיע למירוץ כשהוא חבול ומרוט לאחר שדגל ושס הודיעו על תמיכה בליאון, אך למרות שכבר היה על הקרשים דייטש בטוח כי בעזרת עבודה נמרצת של חסידי גור בתוספת הבאת מצביעים ערבים וחילונים לקלפיות – ניתן יהיה לעשות את הבלתי ייאמן. אלפי חסידי גור עוברים בין השכונות החילוניות – מדלת לדלת עם חומרי הסברה – בניסיון להעביר כמה שיותר מצביעים של ברקוביץ למחנה דייטש.

אמש בחצות נפלה ההחלטה הסופית כי דייטש לא פורש – מה שמוריד את הסיכויים לאלקין.

עתה הודיעה רלי בן דוד, חברת מועצה לשעבר ממרצ, ואחת מהנשים המוכרות בירושלים כי היא תתמוך ביוסי דייטש לראשות העיר. "קוראת לכל תושבי ותושבות ירושלים לעשות כמוני".

גם במטה ליאון שוררת אופטמיות רבה, לאחר שדגל ושס כבר הודיעו על תמיכה, כעת יצטרך ליאון להביא עוד 30 אלף קולות. ליאון חתם הסכם עם ועדי העובדים ועם מספר מנהלים קהילתיים. הוא נחשב לאחד המועמדים בעל הסיכויים הרבים לזכות במירוץ.

המועמד שזכה לתמיכה חילונית חסרת תקדים הוא עופר ברקוביץ הצעיר והרענן שמבטיח להעניק לירושלים חיי תרבות ענפים. ברקוביץ ככל הנראה יעלה לסיבוב הראשון באם ליאון לא יגרוף את הקופה – כבר ביום שלישי.

כאמור, מטה אלקין ציפה שיוסי דייטש יפרוש, ועתה הוא יזדקק להרבה רחמי שמיים – ולהוציא את הליכודניקים לקלפיות.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הניצחון בסוף יהיה רק בידי אלה שהולכים בדרך התורה האמיתית.... וכל אלו שמפחדים לשים בקלפי עץ: צריכים לדעת שהיום האפשרות להשפיע על אחרים היא יותר מציאותית מפעם

  כל גדולי הדור פסקו שאנחנו חייבים לשים בקלפי רק "עץ" רק "עץ" ולהגיד לפושעים ולמיסיונרים ששמתם פתק של דגל התורה, או מר"ץ, או ש"ס, או יש עתיד, וכדומה, לא משנה איזה, כולם כאחד הם בעד השמד והגיוס. כל הפוסקים נותנים היתר לכך, "והזהרו בגחלתן שנשיכתם נשיכת עקרב". השם יעזור שנצליח ונזכה לקדש שם שמים על ידנו.

  וזה מותר בגלל שאנו נמצאים כעת במצב של גזירת שמד. (ע"י רמב"ם) ולמעשה זה מאוד מקשה על הפעולות נגד הגזירות – אלה המכות והרדיפות וניפוץ הזכויות שעוברים על ציבור של בני תורה-כמו פעם, המכות והרדיפות נעשו ע"י פעילי דגל ש"ס וכו' המכות והרדיפות ממש עכשיו יום יום.

  וכל מי שמנסה לעשות משהו טוב ולקדש שם שמים – רודפים אותו עד חרמה. כך שחוץ מהמצב הנורא שאנו נמצאים בו, דהיינו מצב של שמד גמור, הם רוצים להרוס ולהפריע למלחמה של "החרדים כמו פעם" נגד אותם גזירות קשות. ובמצב כזה גם לנו אסור ליפול לשאננות, והגזירות מדובר על מאות רבות של בנות שמגויסות לצבא וגם על אלפי בחורים שגויסו לצבא. ובגזירת חינוך השמד מדובר על דברים הזויים לגמרי.

  הניצחון בסוף יהיה רק בידי אלה שהולכים בדרך התורה האמיתית. ולכן אין מה להתפעל משום דבר, אלא להילחם ולעשות כל מה שאפשר ביומיים שנשארו עד הבחירות.

  וכל אלו שמפחדים לשים בקלפי עץ: צריכים לדעת שהיום האפשרות להשפיע על אחרים היא יותר מציאותית מפעם. כולם יודעים שאחת הבעיות הגדולות שהיו זה בגלל שאנשים פחדו להראות מה שהם חושבים. בגלל שמה יאמר פלוני, והאם אבא שלו ימשיך לדבר איתו או שימחק איתו קשרים. אבל למעשה מה שהוא עושה בקלפי, את זה אף אחד לא יודע, רק הקב"ה וזה קידוש שם שמים בפועל.

  הניצחון בסוף יהיה רק בידי אלה שהולכים בדרך התורה האמיתית. |
  הגב