דייטש נגד ברקת: "לאן נעלמה ההידברות?!"(וידאו)

סערת אישור ה'ספורטק': סגר"ע ירושלים יוסי דייטש לברקת: "אני מצפה ממך לא להעביר החלטה כזו כגנב בלילה". צפו

עירית ירושלים אישרה אמש את הקמת הספורטק בעיר ברוב של 14 מול תשעה מתנגדים, זאת למרות התנגדות חברי המועצה החרדים. חלק מחברי המועצה החרדים נעדרו מההצבעה.

מדובר באישור תקציב של עשרות מילוני שקלים לטובת פיתוח מרכז ספורט, נופש, בילוי ופנאי בעמק הארזים שבצפון ירושלים. לטענת הנציגים החרדים, בניית הספורטק במתכונתו ומיקומו הנוכחי עלולה לשנות את צביון השכונות החרדיות ולגרום לחילול שבת.

[vimeo 132249381 w=500 h=345]

סגן ראש עיריית ירושלים שהצביע נגד העברת תכנית ה'ספורטק' תקף את ברקת במהלך הישיבה: "במשך חודש וחצי אני עם חבריי לסיעה ניסינו להגיע מולך להסכמה ולפיתרון איך ניתן לבנות חלק מן המגרשים בשיתוף פעולה עם חלק מן המנהלים הקהילתיים, ביום חמישי בשבוע שעבר ישבנו אצלך והסיכום היה שאתה מוכן לתת לנו את הזמן וללכת לתהליך של הידברות, בראשון בערב דקות לפני הוצאת הסדר יום אתה משחרר לנו את ההודעה כי התכנית תעלה היום, זו הפרה ברורה של סיכום". פתח דייטש.

"אתה דוגל תמיד להגיע להסדר עם המינהל הקהילתי, ואני שואל לאן נעלם הרצון להגיע להידברות. אומרים לך כל המנהלים הקהילתיים ברוממה, בגבעת שאול, ברמת שלמה וברמות שהרוצים להגיע להידברות, אבל אתה לא עושה זאת".

"לגינה קטנה אתה מבין שצריך להגיע להסדר. אני אומר לך שאי אפשר להעביר החלטה שכזו בלי להידבר עם התושבים. אנחנו לא אמרנו שאנו נגד, אנו כן אומרים לך תן את הזמן להידבר עם התושבים".

אני מצפה מימך להיות בוגר, ולא להעביר החלטה שכזו של 75 מיליון שקלים כגנב בלילה, ביקשנו שתכבד אותנו ותן לנו זמן להידברות. במקום זה, משחקים בנדמה לי" סיים דייטש.

חברי המועצה החרדים הביעו את מורת רוחם ממיקומו של הספורטק החדש, זה שאמור לקום בסמוך לכביש מס' 9. נציגי שכונות חרדיות כמו קריית מטרסדורף ורוממה טענו כי תושבים המתגוררים בהן יוכלו להיות חשופים ממרפסות בתיהם למחזות "לא צנועים". ראוכברגר אף ציין את חששם של הנציגים החרדים מכך שהמתחם אמור לפעול בשבתות.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.