דייט עם עצמנו: מירי גפן בקריאת כיוון

מתי פעם אחרונה קיימתם דייט אמיתי פייס טו פייס עם עצמכם ללא שום גורם חיצוני שיתערב לכם? מירי גפן מדברת אל הלב שלכם, בטור מיוחד לשנה החדשה

בכנות, מתי פעם אחרונה קיימתם דייט אמיתי פייס טו פייס עם עצמכם ללא שום גורם חיצוני שיתערב לכם?

לא פעם ולא פעמיים נתקלתי במהלך ג'וגינג החיים בשאלה: "לו הייתם נוסעים לאי בודד. מה הייתם לוקחים עמכם לשם"?

שימו לב. גם כשנשאלת שאלה שמביעה את הצורך בשקט ושלווה עם עצמנו כמו באי בודד מיד קופץ ומתמגנט לכך הצורך לקחת משהו או מישהו שיפר את ההזדמנות להיות בשקט עם עצמנו.

ראש השנה הקרב בצעדי ענק מהווה הזדמנות ענקית עבורנו לדייט עם בבואתנו, "אני מול עצמי". אנחנו מול האמת שלא ניתן לשקר.

ראש השנה, יום הדין מהווה צילום רנטגן מדויק מול המשתקף במראת עצמנו. כי בסופו של דבר כל אדם יודע מערכי ליבו ואת האמת המצויה בחדריו.

במהלך השנה או שנדייק יותר במסילת רכבת החידושים הטכנלוגיים המתקדמת והפסיכולוגיה שנוצרה כמספר דעות בנ"א ועוטפת אותנו בעבותות חונקות. אין לנו הזדמנות לחשוב על האמת בשקט, ללא התערבות חברתית וטכנולוגית.

שנות האלפיים מאופיינות בעטיפות צלופן מרשרשות במגוון תחומי התפתחויות  אשר מונעות מאיתנו לחיות בטבעיות,

לחיות את ה"אני" שלנו, את הרצון הכנה הפנימי המפעם בתוכנו.

הרשת מלאה בהצעות מגוונות לקורסי העצמה אישית, בסדנאות תרפיות למינהן וכו.

במילים אחרות מכתיבים לנו את החיים.

האם דור העבר נזקק להעצמות אישיות? המושג הזה לא היה קיים ולמרות כן צמחו מתוך ההסטוריה דמויות עוצמתיות יציבות.

האם הדור הקודם לא היה זקוק לתרפיות? התשובה: אין אדם שלא נזקק לכך. רק ההבדל נתון בהשפעת ההתפתחויות הטכנולוגיות במהלך השנים. במקום להעשות רגועים יותר כתוצאה מכל השכלול הטכנולוגי נהפכנו למכורים כפייתיים אשר כפופים לתכתיבים המתקדמים ונעשנו כפייתים לטכנולוגיה החיצונית.

לדור הקודם הייתה שלווה יותר. הם לא נזקקו למטען נייד המטעין פלאפונים ממכרים.

ראש השנה המתקרב מכניס את האדם לעולם של עצמו. חשבון נפש  אמיתי ורפרוף מעמיק על השנה החולפת ותחינה על השנה הבאה.

בראש השנה אדם עובר קורס העצמה עצמי.אינו זקוק לשום קורס העצמה חיצוני. ההתפתחות הטכנולוגים לא יסייעו בידו בעומדו פיס טו פיס בדין.

"עין רואה, אוזן שומעת וכל מעשיך בספר יכתבון" אי פעם זה היה מושג בעל עומק ערכי כיום זה עטוף בשאון טכנולוגי שהורס את השלווה היומיומית ומונע מאתנו תרפיה עצמאי.

אירועים חברתיים, הליכה ברחוב, וכדומה מהווה שטח ציד לעדשת מצלמות הפלאפונים של אחרים, העין רואה ומתעדת בתיעוד חברתי כל מעשנו. הפרטיות נמחקה מהאטמוספרה של שנות האלפיים.

הפרסומת על חיינו אינה עולה במחיר שקלים לשניית פרסום די ב"העתק ושלח" או במילה אחת "send" וכל מעשינו בווצאפ, בפיסבוק, בציוץ קטנטן בטויטר ובכל רשת חברתית נכתבים.

חשוב לחשוב יותר מפעמיים על כל דיבור שהרי הפלאפונים החכמים מקליטים דיבורנו מבלי שנדע ואח"כ האוזן בווצאפ שומעת פטפוטנו מבלי לקבל אישורנו. הסטטוסים בווצאפ מעדכנים נון סטופ את חיינו וחיי מכרנו. צוקרברג דורש לדעת "על מה אנו חושבים"? הטויטר דורש ציוצים, האינסטגרם מציג לראווה תמונות חיינו האישיים. אחרים נחמדים גם משתפים אחרים בהגיגי מחשבותנו.

ראש השנה זו הזדמנות עבורנו לדייט כנה עם עצמנו. ללא רעשים חברתיים חיצונים. העין רואה מערכי לב, הקב"ה שומע רחשי פעימות חדרי לבבנו ורק לו מענה לשון אמיתי.

ראש השנה מהווה זמן העצמה עבורנו ללא עלות והתערבות תכתיבי אנשי העצמה שמעצימים עצמם על חשבון מרשרשי ארנקנו וניצול התפתחות במה טכנולוגית. ביום זה נשחרר עצמנו מהמטען הטלפוני ומכל תכתיבי החברה ונשוחח בכנות עם עצמנו. נשתף את אבאלה שבשמים בתחושתנו…אם כבנים והלוואי שלא כעבדי תכתיבי הזמן.

דייט אישי עם עצמנו.

תאריך: ראש השנה

ציוד אישי: מחשבה נקיה

אין צורך להביא תיעודים, פלאפונים.

יצאנו לדרך. נחשב מסלול עצמי מחדש.

שתהיה לכולנו שנה רוויה במתיקות ושלווה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.