דיכטר: הגרמנים מעדיפים את הפלסטינים

יושב ראש ועדת החוץ והביטחון התראיין לעיתון בגרמניה, ולא חסך ביקורת מהשלטונות במדינה

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר, מותח ביקורת חריפה על הממשל בגרמניה בראשות אנגלה מרקל, בראיון לעיתון הגרמני 'דר שפיגל'.
"לא שמעתי מהממשל הגרמני שום תשובה אמיתית, לעובדה שהגרמנים קשובים הרבה יותר לפלסטינים מאשר לישראל. לצערי הן שר החוץ גבריאל והן אחרים שפגשנו מקרב חברי הפרלמנט בגרמניה, מוזנים בשקרים ונופלים פעם אחר פעם במלכודות שטומנים להם הפלסטינים", טוען דיכטר.
הוא סיפר בראיון שקיים פגישה לאחרונה עם שר החוץ הגרמני ושמע ממנו דברים מדאיגים. "גרמניה היא מדינת מפתח עבור ישראל, באירופה ובעולם. שר החוץ אמר לי שזה נהיה קשה יותר ויותר עבור האליטה הפוליטית להגן על האינטרסים שלה, משום שהאוכלוסיה הגרמנית הופכת להיות יותר ויותר ביקורתית. הוא אמר שהוא חושש שהדור הצעיר הגרמני פחות מחויב כלפי העם היהודי. כל ירידה בתמיכה הגרמנית בישראל היא מדאיגה", ציין דיכטר.
כזכור, השר גרמני עורר סערה בישראל, אחרי שראש הממשלה ביטל פגישה עימו – בשל העובדה שהתעקש להיפגש עם ראשי ארגוני השמאל 'שוברים שתיקה' ו'בצלם'.
לשר גם עבר של התבטאויות קשות נגד ישראל והוא גם מוביל את הקו בממשל הגרמני הקורא לנורמליזיציה ביחסים עם איראן. דיכטר אמר בהקשר זה כי הגרמנים מנסים באופן מודע ומשיקולים כלכליים שלהם, להציג את האיום האיראני כלא משמעותי. "גרמניה והאיחוד האירופי עוצמים עין מהסכנה האיראנית. מדהים היה לגלות עד כמה מסנוורת ההנהגה בגרמניה מהסכם הגרעין עם איראן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זכור לי קשר כלשהו בין המופתי אוהב ישראל לגרמניה (היטלר)……..

    יהודי |
    הגב