דילמת ההתייצבות לקראת הכרעה. ראשי הישיבות אצל האדמו"ר מסלונים

ראשי הישיבות המזוהים עם 'דגל' עלו למעונו של האדמו"ר מסלונים. הסיבה: ניסיון לאיחוד השורות בעניין ההתייצבות בלשכות הגיוס. מסתמן: ההכרעה בתוך ימים.

ראשי הישיבות המזוהים עם 'דגל התורה' הגרמ"ה הירש ר"י 'סלבודקא' והגר"ד כהן ר"י 'חברון' החברים במועצת גדולי התורה הגיעו הערב למעונו של האדמו"ר מסלונים בניסיון לגבש עמדה אחידה בשאלת התייצבות בחורי הישיבות בלשכות הגיוס.

כזכור, בתום ישיבה שהתקיימה שבוע שעבר  למעלה מ-3 שעות החליטו חברי מועצת גדולי התורה של אגו"י לא להחליט בנושא הבוער של התייצבות בחורי הישיבות בלשכות הגיוס.

במהלך הישיבה שהתקיימה בבית ועד פועל של אגודת ישראל בירושלים עסקה רוב הישיבה בשאלות הנוגעות להתייצבות, בין היתר דנו האדמו"רים בפתיחת ספרי יוחסין למגזר החרדי ובצורך לחזק את חברי מועצת עיריית תל אביב החרדים הנאבקים על קדושת השבת, נושא הדיור על אף הוא בישיבה.

האדמו"רים מויז'ניץ, בעלזא וסלונים הם היו הדומיננטיים בניהול הישיבה, כאשר בראש העמדה הקיצונית נגד ההתייצבות עמדו האדמו"רים מויז'ניץ וסלונים. קודם למעמד פורסם על מסמך הבנות בין צה"ל למועצה החסידית המדבר על יום נפרד שיוקדש לבחורי הישיבות המתייצבים ובכך למנוע חיכוך בין הבחורים לשאר המתייצבים במקום.

למרות המסמך הנ"ל, האדמו"רים מויז'ניץ וסלונים התעקשו על דעתם נגד ההתייצבות, באומרם, כי עדיין חיילות הם אלו המבצעות את הראיונות האישיים, ובחור חסידי הנמצא 24 שעות בין כותלי הישיבה לא צריך להיתקל בניסיונות מסוג זה.

לאחר הפגישה הערב בין ראשי הישיבות לאדמו"ר מסלונים, מסתמנת פגישה נוספת בין אדמו"רים החברים במועצת גדולי התורה למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שם יוכרע נושא ההתייצבות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.