דיל עמאר – אריאל עובר לכנסת: בנט משכנע את נתניהו שיתמוך בחוק

משנים פאזה? דיל עמאר – אריאל עובר לכנסת: חברי סיעת ”הבית היהודי“ החלו  היום בקידום שינוי החקיקה אשר יאפשר את התמודדותו של הרב יעקב אריאל לתפקיד הרב הראשי לישראל, בתמורה להארכת כהונתו של הרב הראשי הספרדי הרב שלמה עמאר.

 ח“כ זבולון כלפה מ“הבית היהודי“,הגיש הצעת חוק לפיה המפלגה מציעה את תיקון החוק שקובע מגבלת גיל לבחירת הרבנים הראשיים – עד גיל 70. ”תיקון הסעיף מציע לבטל את הרף העליון של מגבלת הגיל, שתחם את גיל המועמדים לכהונה כרבנים ראשיים לגיל 70 בלבד. מוצע לבטל מגבלה זו, וזאת, נוכח העובדה שאין מדובר ב"עובד" המחויב בפרישה בגיל פרישה, אלא בנבחר ציבור. ממילא לא אמורה להיות כל מניעה מהתמודדות מעל גיל הפרישה“, כך נכתב בהצעת החוק שהגיש כלפה.

 בבית היהודי אמרו כי השר נפתלי בנט, פועל לקידום החוק שיאפשר לרב יעקב אריאל להתמודד על על תפקיד הרב הראשי לישראל.

 גורמים בבית היהודי סיפרו לערוץ 7  כי בימים האחרונים נפגש בנט עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לשעבר אביגדור ליברמן, ושר החינוך הרב שי פירון. תשובתם של השלושה בעניין לא  ברורה,

גורם במפלגה  סיפר כי בנט  סבור כי הרב יעקב אריאל הוא המעומד המתאים והמועדף עליו . "השר בנט עושה את כל המאמצים בעניין כפי שמצפים ממנו רבני הציונות הדתית. במידה והמהלך עם הרב יעקב אריאל יכשל ימסור בנט את עמדתו בעניין אך כרגע המאמצים הם סביב ריצתו של הרב יעקב אריאל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אריאל מתבזה. לא מתאים ומזגזג בדעותיו. לא מתאים לתפקיד.

    יוסייוסי |
    הגב