"דינה זילבר לא יכולה לאסור חופים נפרדים"

המשנה ליועמ"ש דינה זילבר קבעה כי חופי ים נפרדים, עשויים "להביא לפגיעה בלתי מידתית בחופש התנועה". השר אריאל בתגובה: "יש גבול לכל תעלול. בהמשך יאסרו גם מחיצות בבתי כנסת"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דינה זילבר ממשיכה לספק אמירות שנויות במחלוקת כנגד הציבור החרדי. זילבר קבעה בימים האחרונים כי חופי ים נפרדים לציבור החרדי, עשויים "להביא לפגיעה בלתי מידתית בחופש התנועה ובזכות לכבוד של בני המין שאינם מורשים לעבור" – כך דווח ב'וואלה' חדשות.

השר אורי אריאל הגיב בראיון למשה לגלסנר ב'קול ברמה' על חוות הדעת: "דינה זילבר לא יכולה לאסור חופים נפרדים", הוא אמר,  "יש גבול לכל תעלול. בהמשך יאסרו גם מחיצות בבתי כנסת".

את הדברים כתבה זילבר בתשובה לפניות של המרכז הרפורמי לדת ומדינה,שקיבלו תלונות על כך שבחופים הנפרדים בבת ים ובהרצליה נאסר על גברים ונשים לעבור בשולי רצועת החוף ובטיילת בימיפ שבהם יש הפרדה.

כמו כן, נטען כי "פקחים שהוצבו במקום מטעם העירייה איימו לקנוס נשים שביקשו לעבור בדרך זו בימי רחצה נפרדת לגברים".

עו"ד זילבר קובעת בפסיקתה כי "פעילות זו, המאפשרת הגשמה של התאמת חופים מסוימים לצרכי האוכלוסייה הדתית המבקשת לרחוץ בהפרדה, היא ראויה". עם זאת, בעמדה המתפרסמת לראשונה בוואלה! NEWS היא מציינת בתגובה לפניות אליה כי "ככל שרצועת החוף רחבה דיה לאפשר יצירת חיץ בין מסלול המעבר בין החופים לבין אזור הרחצה הנפרד – סגירת המעבר לנשים או לגברים לכל רוחבה של רצועת החוף, אף שהיא נעשית מכוח סמכות הקיימת בחוק, עשויה להביא לפגיעה בלתי מידתית בחופש התנועה ובזכות לכבוד של בני המין שאינם מורשים לעבור".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אמר בתגובה לקביעתה של זילבר כי "בארה"ב, אם הדמוקרטיה, ישנם אין ספור קמפוסים שלמים רק לנשים, ואילו כאן מנסים לקבוע לנשים כיצד להתנהל, איך לנהוג ומה רצונן. טוב מאוד שזילבר מקצינה את דבריה כדי להגדיל ולהעצים את גדול האבסורד בפסיקותיה. על היומע"ש לקחת אחריות על העובדים תחתיו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.