חרדים מהמצוקה: כיצד לחתן ילדים? הפתרון: דירות להשקעה

הדירות להשקעה בכל רחבי הארץ נהפך לשיחת מבינים בכל פורום חרדי קיים. כולנו יודעים, כולנו מומחים, כמעט ואין בית חרדי שאינו מושקע בכל צורה שהיא במיזמי נדל"ן בארץ  או בחו"ל  האם אנשים באמת יודעים או שנתמכים בספקולציות  או השערות של מתווכים לרגע שאינם עומדים  במבחן המציאות במימוש הנכס.

יצאנו לבדוק מה קורה באחד האיזורים הכי מבוקשים בארץ להשקעה בדירות במחירים סבירים לשאלתנו נענה דוד – מנהל השיווק ברשת  התיווך " סילבר נכסים ונדל"ן " בבעלות "משה גרמן"  המשווקת ומנהלת דירות באיזור הדרום  ובדימונה  בעשר שנים האחרונות.

ש .מכיון שהשוק מוצף בכל מיני הצעות השקעה למינהם אם תוכל לעשות סדר בסוגי ההשקעות בנדל"ן ?

 ת. א) כל סוג השקעה צריכה להתאים למשקיע בעצמו קרי  יכולת מימון עצמי עוד לפני בקשה לקבלת הלוואה או משכנתא  בחינת סיכונים במימוש מהיר קרי מכירה מהירה  במקרה של בעיה פיננסית.

ב) בחינת כדאיות ההשקעה גודל ההשקעה ביחס למשקיע הכלל אומר שאי אפשר להיכנס למגרש של הגדולים כאשר אין ניסיון וידע נכון

ג) להתייעץ עם בעלי נסיון קרי אנשים בעלי הון או אנשים מבוגרים שעוסקים בנדל"ן מספר שנים.

לדוגמא,  החלנו  בשיווק יחידות קרקע פרטית ולא מינהל מקרקעי ישראל   לדירה במחיר הזדמנותי של 70 אלף שקלים באחד ממרכזי הערים באיזור הצפון  השקעה זו מתאימה לאנשים שמוכנים להמתין ולחכות  עד גמר תיכנון הקרקע על ידי  הועדות המחוזיות  שהם זמן משוערך של 5 שנים ודאי שמדובר על הזדמנות אבל רק לאנשים שבמקום לשים את הכסף בבנק משקיעים בקרקע שתעלה באלפי אחוזים עם אישור הבניה הסופי .

ומצד שני, משווקים דירות להשקעה בדימונה במחיר הכי נמוך בארץ  החל מ- 260 אלף שקל לדירת 2 חדרים ועד 450 אלף שקל לדירת 4 חדרים כל הדירות  מושכרות לשוכרים טובים או משופצות ברמה שניתן להשכיר במידי השקעה זו מתאימה לאנשים הרוצים להשקיע לקראת חתונת הילדים או זוגות צעירים שיש להם את הכסף מההורים להשקעה  וצריכים הכנסה חודשית

 ש. האם קיים שוק אפור בנושא דירות להשקעה ?

"לצערי ולצער הרבה אנשים שנפלו בכל מיני השקעות למיניהם בנדל"ן הדבר קיים עכב כניסה לשוק התיווך של אנשים בלתי אחראים הגורמים חילול השם נורא בקרב המגזר הכללי מה שצריך לבדוק שלאדם המראה את הדירה יש לו רשיון תיווך תקף ואינו עוד  מאכער המנסה להכנס לתיווך ללא רשיון  בכלל לאדם המחזיק ברשיון תיווך יש אחריות  משפטית במידה ונמצא משקר ביודעין.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.