דירקטוריון קק״ל הגיע לעוטף עזה והחליט להקצות כ 100 מיליון ש״ח לפרויקטים ייחודים באזור

בצל טרור העפיפונים ששוב מתגבר והמתיחות המחריפה מול עזה קיים היום דירקטוריון קק״ל ישיבה מיוחדת בשדרות וסייר בעוטף עזה.
בישיבה קיבל הדירקטוריון החלטה להגדיר את אזור עוטף עזה כיעד סיוע מרכזי של קק״ל, ולאשר תוכנית סיוע רחבת היקף ורב שנתית במגוון תחומים. בישיבה כבר אושרה תמיכה בסכום כולל של כ-66 מיליון ש״ח בשנתיים הקרובות תוך התמקדות בפעילות הליבה של קק״ל. בנוסף, הדירקטוריון עודכן כי בשבועות הקרובים תתכנס ועדת הכספים של קק״ל לדון בהצעה לתוספת חד-פעמית נוספת לסכומים אלו בסך 38 מיליון ש״ח.

החלטת דירקטוריון קק״ל באה לאחר שצוות עבודה אסטרטגי שהוקם ע״י יישובי העוטף ומייצג את כלל הרשויות באזור, גיבש תוכנית עבודה שנועדה לשמור על החוסן הקהילתי של התושבים, וביקש את עזרת קק״ל ביישומה.
בין הפרויקטים שיקודמו ע״י קק״ל בהתאם להחלטת הדירקטוריון: הכשרות שיכוניות, בניית שבילי אופניים וחיבורם בין הישובים, בניית גני משחקים, פיתוח יערות קיימים כולל פיתוח חניונים, דרכי נוף ושיקום יערות, פעילויות חינוך, הפגה ופנאי, הקמת בית קק״ל אזורי למצוינות בשדרות ועוד.
למרות שעוטף עזה מוגדר 7 ק״מ מסביב לרצועה, החליטה קק״ל להכניס להגדרת ׳עוטף עזה׳ את כלל הישובים הסובלים מטרור בחודשים האחרונים, ולכן הסיוע יינתן לשדרות, נתיבות, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית שדות נגב, מועצה אזורית מרחביים, מועצה אזורית חוף אשקלון ומועצה אזורית שער הנגב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.