דליה איציק חושפת: רכשתי בשנה שעברה דירה בת"א ב-4.6 מ'

איציק מפרטת בפייסבוק כיצד מומנה הקנייה: "500 אלף שקל מאביו של בעלי אשר מכר דירה, הפרשות פנסיה – 450 אלף שקל, הלוואה שלקחתי מאחי – 750 אלף, כל החסכונות של בעלי ושלי – מיליון שקל, משכנתא – 1.9 מיליון שקל"

יו"ר הכנסת יורי אדלשטיין החליט היום (א'), לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון וגורמים נוספים שהבחירות לנשיאות המדינה יתקיימו כמתוכנן ביום ג'.

ובינתיים, המועמדת לנשיאות, דליה איציק, פרסמה היום (א') בדף הפייסבוק שלה הצהרה נרחבת על מצבה הכלכלי.

איציק כתבה: "חברים שלום, כמי שמאמינה בחשיבות תפקיד הנשיא ובסמכותו המוסרית, תמיד האמנתי שהנשיא צריך לפעול בשקיפות ולהוות דוגמא.

"היום הנחיתי את רואה החשבון שלי להכין בעבורי בהקדם הצהרת הון מעודכנת, שאותה אפרסם לציבור במלואה (הצהרת ההון האחרונה שלי מהכנסת היא מ-2012, וכבר הוריתי לכנסת למסור העתק ממנה לכל דורש). אני קוראת לכל המועמדים להצטרף אלי ולפרסם את הצהרת ההון שלהם ואת הצהרת הבריאות שלהם בהקדם האפשרי.

"עד להשלמת הנייר הפורמלי, חשוב לי שתדעו שעבדתי כל חיי. כבר בכיתה ד' התחלתי לעזור בכלכלת המשפחה (כיוון שאמי נאלצה לפרנס את שמונת הילדים בעצמה), דרך היותי מורה ועד לתפקידים ציבוריים בכירים בעירית ירושלים, בכנסת ובממשלה ב-26 השנים האחרונות. בעלי ואני חיים עשרות שנים בדירה צנועה בירושלים. בשנת 2009 רכשנו דירת קטנה ב-923 אלף שקל בעיר, מכסף שפדיתי מקרן ההשתלמות בניהול פסגות שלי ושלי בעלי.

"בשנה שעברה החלטנו למכור אותה, כדי להשתמש בכסף הזה לרכישת דירה בת"א. כדי לבצע את הקנייה, השתמשנו ב-500 אלף שקל שקיבלנו מאביו של בעלי אשר מכר דירה, תיקון בהפרשות פנסיה בגובה 450 אלף שקל, בהלוואה שלקחתי מאחי (כ-750 אלף שקל) ובכל החסכונות של בעלי ושלי (בסביבות מיליון שקל) שחסכנו כל חיינו.
לאחר מכן לקחנו מבנק לאומי (סניף רמת גן) משכנתא של 1.9 מיליון, שחלקה יוחזר כאשר נשלים את מכירת הדירה בירושלים (הדירה נמצאת בשלבי מכירה סופיים). כל המסמכים הרלוונטיים יימסרו כמובן במסגרת הצהרת ההון.

"זהו כל הסיפור. כמו רבים מבני דורי אשר עבדו קשה, הגענו ליציבות כלכלית יחסית. אולם העושר הכספי (לא שיש רע בכך) לא עניין אותי, אלא המשך השליחות הציבורית לאורך עשרות שנים.היו שייעצו לי לא 'להגביר את השיח' בנושא, אבל אני מאמינה שלהיפך – אור השמש הוא אכן המחטא הטוב ביותר. כך נהגתי בכל תפקידיי הציבוריים והממלכתיים, וכך אמשיך לנהוג תמיד. כמי שכיהנה כנשיאת המדינה בפועל אני יודעת היטב כי מי שיבחר השבוע להיכנס לבית הנשיא יהיה חייב לחזק באופן מיידי את אמון הציבור במוסד זה. אם אבחר – כך אעשה. שלכם,דליה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.