דליה איציק מתמודדת לנשיאות, כשלא שירתה בצה"ל

יו"ר מליאת מועצת יש"ע עדי מינץ קורא לשרים ליברמן ולפיד שלא לתמוך בראשת הכנסת לשעבר דליה איציק לנשיאות המדינה: "אתם שחרטתם על דגליכם את את השוויון בנטל, מתכוונים להצביע למועמדות שלא שירתה בצה"ל".

לאור הפרסומים על כוונותיהם של יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', שר החוץ אביגדור ליברמן, ויו"ר מפלגת 'יש עתיד' שר האוצר יאיר לפיד, לתמוך ביו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק, לתפקיד נשיאת מדינת ישראל. קורא יו"ר מליאת מועצת יש"ע עדי מינץ ללפיד וליברמן שלא לטעות. "אתם שחרטתם על דגליכם את את השוויון בנטל, מתכוונים להצביע למועמדות שלא שירתה בצה"ל".

בדברים שכתב בדף הפייסבוק האישי שלו, הזכיר מינץ את הנשכחות. "ניתן כשירות לאנשי "יש עתיד" ולאנשי "ישראל ביתנו" שהובילו את חוק הגיוס ומתלבטים למי לתת את קולם בבחירות לנשיאות המדינה". כתב מינץ.

"אתם שחרטתם על דגלכם את השוויון בנטל, ואת חשיבות הגיוס לצה"ל, בוודאי תרצו שהנשיא הבא של מדינת ישראל, שחייב לשמש דוגמא לנוער, יהיה מי שמהווה בעצמו דוגמא אישית לנוער, ושירת/ה את עם ישראל בצה"ל, או לכל הפחות בשירות לאומי".

מינץ התייחס לפרסומים על כוונתם של לפיד וליברמן לתמוך באיציק לתפקיד נשיאת מדינת ישראל: "ובכן, דליה איציק כשסיימה את בית הספר התיכון החליטה לדלג על השירות – אכן דוגמא לנוער של היום…". כתב מינץ.

מינץ הוסיף ופירט למה על ליברמן ולפיד, אין לתמוך באיציק: "אתם שחרטתם על דגלכם את דגל ניקיון הכפיים של משרתי הציבור, בוודאי שלא תסכימו שמי שיכהן בנשיאות המדינה יהיה מי שהצהיר הצהרת כוזבת". "ובכן", המשיך מינץ, "דליה איציק פטרה עצמה משירות בצה"ל תוך הצהרה שהיא דתית…"

גם למקרה שאכן טעונה היה נכון, התייחס מינץ: "אגב, חלק ניכר מבנות הציונות הדתית, אמנם מצהירות שהן דתיות, אבל במקום לשרת בצה"ל הן משרתות שנתיים בשרות לאומי משמעותי".

כזכור, לפני כשבועיים, קרא מינץ למאה ועשרים חברי הכנסת לתמוך ביו"ר הכנסת לשעבר ח"כ רובי ריבלין לנשיאות המדינה. כאמור, כעת, לאור הפרסומים על כוונותיהם של ליברמן ולפיד לתמוך באיציק לתפקיד, מסביר מינץ למה על אלו שמייצגים את הציבור בכנסת, לבחור במי ששמש דוגמא לציבור.

(צילום תמונה: פלאש 90)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המועמדות של דליה איציק לנשיאות היא שיא נוסף בציניות של המערכת הפוליטית.
  אינני מתייחס לאי שירותה בצבא בגין הצהרת דת או כל סיבה אחרת:
  דליה איציק מעולם לא כתבה או אמרה משהו חשוב. כל עלייתה במעלה הסולם הפוליטי הוא בגין עסקנות נטו ללא שום ערך מוסף. דליה איציק היא עסקנית אפורה, אפורה כהה!
  היא מייצגת את הניוון אליה הגיעה המערכת הפוליטית. לא במקרה הערך היחיד בו היא מוכרת עצמה הוא "היותה אישה". אם צריך לבחור נשיא\ה על בסיס ערך זה, ישנן מועמדות הרבה יותר טובות…

  רפי אשכנזי |
  הגב