"ביטול הסנקציות הפליליות – חילול השם"(וידאו)

פירון מסית: "ביטול הסעיף של הסנקציות הפליליות זה חילול ה'..האפליה הזו בין דם לדם היא מעשה לא ציוני ולא מוסרי". צפו

ח"כ שי פירון מ'יש עתיד' במהלך נאומו אמש במליאת הכנסת בפני שר הביטחון בוגי יעלון בחר שוב לדבר על נושא הגיוס ולתקוף את ביטול הסנקציות הפליליות בהסכמים מול 'יהדות התורה'.

"פגשתי בניחום אבלים אצל אור אסרף חיילים מיחידת 'אגוז'. פתח פירון. "החיילים האלה מדברים איתי על סוגיית השוויון בנטל הם חוו שכול ומסתכלים עליך שר הביטחון יודעים שהיית מפקד בכיר בצה"ל ושואלים אותך האם תרים את היד לפגוע במשהו שמצמצמם בלו מעט את העוול הנוראי של אי השוויון בנטל?, אני לא חשוד כמישהו שמתנגד לשירות בצה"ל ולימוד תורה, השילוב הזה בעיני הוא חשוב. יש לי בן שלמד שלוש שנים וסיים קורס קצינים זה לא עניין פוליטי זו יהדות, זו דמותה הציונית, הערכית והמוסרית של מדינת ישראל". אמר פירון.

כאן עבר פירון לתקוף את ביטול הסנקציות הפליליות: "כשמדברים על סנקציות פלילית נבהיר לחברה הישראלית שלא מדובר בסנקציה פלילית ייחודית למגזר החרדי, זו אותה סנקציה שמופנית כלפי הבן שלי והבן שלך, אותו דבר בדיוק תוטל על המגזר החרדי".

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=MINIjdEU3R8]

"אני עומד פה היום לא כנציב של 'יש עתיד' ולא כאופוזיציה אלא כאבא וכרב במדינת ישראל שמרגיש שביטול הסעיף הזה של הסנקציות הפליליות זה חילול ה' לא פחות. האפליה הזו בין דם לדם היא מעשה לא ציוני ולא מוסרי".

"יקומו חבריי ויצעקו 'שנאת חרדים וילבו את אש השנאה ואני אשכנע אותם שאין לי אחות. לימוד התורה חשוב לי מי שיטען שמה שמניע אותנו זה שנאת חרדים זה בגלל שהוא רוצה להתחמק מהדיון העקרוני. תראו לי איפה כתוב שצריך לתת פטור המוני וגורף לאנשים רבים כל כך משותפות אמיתית".

פירון סיים בפניה לשר הביטחון: "ולכן עזוב פוליטיקה אל תצביע נגד החיילים שהיית מפקד שלהם ונגד אימהות שנותנות בך את אמונם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.