"דמו של הציבור החרדי אינו הפקר – לא ניתן לשוטר הבריון להתחמק"

עו"ד איתמר בן גביר הוזעק הבוקר לטפל בעניינו של הצעיר החרדי שהותקף על ידי שוטר בשכונת רמות בירושלים, הצעיר נעצר הלילה והעורך דין יבקש הבוקר מבית המשפט לשחרר את הצעיר

עו"ד איתמר בן גביר הוזעק הבוקר לטפל בעניינו של הצעיר החרדי שהותקף על ידי שוטר בשכונת רמות בירושלים, הצעיר נעצר הלילה והעורך דין יבקש הבוקר מבית המשפט לשחרר את הצעיר .

לדברי בן גביר :"המדובר במקרה קלאסי שבו השוטר התוקף – שיש לנו פרטים גם על עברו – נהג בטקטיקה הבזויה והפסולה של ההגנה הכי טובה היא ההתקפה. הצעיר הותקף ללא כל סיבה מול רעייתו וילדיו שנכנסו להלם, השוטר השתמש בגז שלא כחוק בניגוד לנהלים המשטרתיים, והתמונות שהופצו ברשת החברתית  מדברות בעד עצמן ומתעדות התנהלות אלימה מאוד של שוטר עבריין שמשתמש בסמכותו שלא כחוק "

לדברי העורך דין הדיון הבוקר לא יהיה הדיון האחרון בתיק אלא שבכוונת מרשו שלא לוותר לשוטר שהתעלל בו, פגע בו, ואף הכניס את ילדיו לטראומה :"ההתנהלות של השוטר היא התנהלות בריונית וקשה שלא לנחש שאם האירוע לא היה מצולם, גרסת השוטר שהותקף הייתה מתקבלת באופן אוטומטי. הסרטונים מדברים בעד עצמם ואני מקווה שבית המשפט יתרשם מהם אך במקביל, אמליץ למרשי שנשוב לפקוד את בית המשפט אך הפעם כתובע – דמו של הציבור החרדי לא הפקר, ולא ניתן לשוטרים אלימים להתעלל בצעירים חרדים, גם אם נטען שהם סירבו לקבל דוח תנועה".

הצעיר יובא בשעה עשר וחצי  לדיון.

אתמול פרסמנו על הסערה ברשת החברתית בעקבות תיעוד בו נראה שוטר אוזק בפראות חסדי חב"ד, וזאת בגין אי ציותו לחוקי התנועה.

גולשים רבים הזדעזעו מהסרטון שתועד בשכונת רמות בירושלים. אחד מהם הוא מוטי שטיגליץ, שדר בקו הסקופים שכתב בדף הטוויטר שלו:  "מעצר באור אדום, שליפה מהרכב מול אישה וילדים, קריעת בגדים, מכות, בוקסים לפרצוף, ולקינוח גז מדמיע".ולתפארת משטרת ישראל".

"לזה קוראים בריונות משטרתית" , כתב אבי גרינצייג בטוויטר, "האיש עוכב ליד ילדיו, ואז השוטר עבר לשפת האלימות. מזעזע".

משטרת ישראל כתבה בתגובה בדף הטוויטר כי "האדם המתועד בסרטון גרם לסיכון חייהם של ילדיו הפעוטים כאשר נהג ברכב בעת שהם אינם חגורים ואינם יושבים על כיסאות בטיחות כנדרש בחוק. בעוד השוטר הורה לו לעצור בצד לבדיקה, החשוד בחר לא לציית לחוק וניסה להתחמק מעיכוב".

‎Posted by Yossi Rainitz on‎ חמישי, 23 באוגוסט 2018

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.