"דמם של עשרים ואחד הרוגים בציר ז'בוטינסקי זועק אלינו מן הנתצי"ם"

בעקבות התאונה בה נהרג משגיח הכשרות הרב אלכסנדר זלפריינד ז"ל דרש ח"כ הרב אייכלר דיון דחוף על צירי הנתצי"ם", "דמם של עשרים ואחד הרוגים בציר ז'בוטינסקי זועק אלינו מן הנתצי"ם" קרא אייכלר.

בעקבות התאונה בה נהרג  משגיח הכשרות הרב אלכסנדר זלפריינד ז"ל דרש ח"כ הרב אייכלר דיון דחוף על צירי הנתצי"ם", "דמם של עשרים ואחד הרוגים בציר ז'בוטינסקי זועק אלינו מן הנתצי"ם" קרא אייכלר.

[alooma ref="8d93b1fbe9bd90104b31b99419ef84ec.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"בשנה האחרונה יש עליה דרמטית במספר הולכי הרגל הנהרגים בתאונות דרכים. זה שנים שמתריעים נגד מתכנני הנתצי"ם במרכז ובירושלים שגבו קרבנות דמים בתאונות דרכים. השבוע זה אירע שוב בהריגתו של הרב אלכסנדר זלפריינד ז"ל, בתאונות אוטובוס.

תמונתו השמשה הקידמית המנופצת באוטובוס, מלמדת על המהירות והסכנה הגדולה של נתיבי התחבורה הציבורית במרכז הכביש, הגורם לפגיעות בהולכי רגל בנתצי"ם. דמם של עשרים ואחד הרוגים בציר ז'בוטינסקי זועק אלינו מן הנתצי"ם"– אמר ח"כ הרב ישראל אייכלר.

בפנייתו אל יו"ר הכנסת ויו"ר ועדת הכלכלה הממונה על התחבורה הציבורית, כתב: "בעקבות המחדל הנמשך ב"ציר המוות" ברח' ז'בוטינסקי בפתח תקוה, אבקש דיון דחוף בוועדה.

הנה רק היום נספר ההרוג ה-21 בחמש השנים האחרונות. אלכסנדר זלפריינד בן 52 נהרג ע"י אוטובוס.

על-פי נתוני עמותת "אור ירוק" אירעו בציר זה 38 תאונות דרכים שבהן נפגעו 51 בני אדם, בין השנים 2013-2011. בשנה שעברה לבדה אירעו בציר הזה עשר תאונות דרכים שבהן נפגעו 12 בני אדם.

כדי למנוע תאונות כאלה בעתיד, אבקש לדון בבעיה הכוללת של נת"צים בערים.

ריבוי הנתיבים הכפולים לכלי רכב ולתחבורה ציבורית במקביל, יוצרים בלבול בקרב הולכי הרגל והנהגים. הדבר חייב לבוא אל פתרונו ויפה שעה אחת קודם. ענין זה הוא "פיקוח נפש" כפשוטו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.