דמעות, בכי, וזעקות עד לב השמיים: הלווית מיכאל מרק ז"ל • וידאו

מאות ליוו את מיכאל מרק למנוחות, בהלויה שנערכה בבית הכנסת בעתנאיל ,עלו בני משפחת מרק וספדו לאביהם בבכי תמרורים שלא הותירו עין יבשה. צפו בהספדים.

קורע לב: בזו אחר זו ,עלו בני משפחת מרק וספדו לאביהם בבכי תמרורים שלא הותירו עין יבשה.  בלוויה קורעת הלב השתתפו מאות שהגיעו הבוקר (ראשון) לבית הכנסת בעתניאל בכדי לקחת חלק במסע ההלוויה של מיכאל מרק ז"ל שנרצח בפיגוע הירי בכביש 60 ביום שישי כשנסע עם אשתו וילדיו ברכב המשפחתי.

"אבא, תביט בנו מלמעלה תראה איך אנחנו חזקים", אמרו ילדיו כשהם ממררים בבכי.

באדיבות רשת

"אני לא מאמינה שאנחנו נפרדים", ספדה לו בתו אורית  כשקולה נקרע בבכי מר. "רק לפני רגע עמדת איתי וחיזקת אותי. אמרת שלא תעזוב. אבל עכשיו אלוהים לקח אותך. כל הזמן אמרנו שאבא שבשמיים לוקח את הטובים ביותר, ואתה, אבא, הכי מדהים בעולם".
"אבא שלי היקר, כמה טוב הוספת לעולם", המשיכה. "כמה תרמת, כמה נתת מעצמך לאחרים, כל כך הרבה עשית למען אחרים. אני אוהבת אותך ואני ממש שמחה ושהספקתי להגיד לך את זה כל כך הרבה פעמים".
"תראה אותנו", אמרה, "שבורים אבל כל כך חזקים, והכול מהחינוך שלך, שלך ושל אמא. אין אבא כמוך. תודה שכעסת עליי כשעשיתי דברים לא טובים. תודה לך על כל שנייה, על כל דבר שנתת לי, שעזרת לי להיות מי שאני. תודה שנתת לי כוחות".

"בבקשה תתפלל על אמא שתקום ותבריא כי אנחנו צריכים אותה", הוסיפה. "בבקשה תפתח את שערי שמיים. כולנו צריכים אותך ומתגעגעים אליך המון המון. נלך עם האמונה והחינוך המדהים שנתת לנו. אני אוהבת אותך וכל כך מתגעגעת".

יהושע, בנו של מרק ז"ל נשא דברי הספד לאביו: "אבא, אתה לא אוהב דיבורים ושמכבירים במילים. אבל אתה, אבא שלי, מלא העוצמה והרכות, האיזון, ימין ושמאל, יין ויאנג, ונפש עמוקה. מבט אחד שלך נותן תשובה. העיניים שלך אמרו שיחד, נתגבר על כל צרה. ככל שהשנים עוברות מתבררים עוד עומקים ומתגלה קהל המעריצ

בפתח מסע ההלוויה ספד לו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בבית הכנסת בעתניאל. "מה יותר תמים ונטול שנאה ממשפחה שנוסעת להיות עם הסבתא בליל שבת", שאל הנשיא. "גזלה אותך יד המרצחים ממשפחתך בדם קר לנגד עיני שניים מילדיך למול עיניה של רעייתך חווה שנפצעה באופן קשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.