דמעות ושירי רגש: כך פונו המתנחלים ב"בית האבות"

בדקות אלו לאחר פינוי אחרוני המתבצרים בבית האחרון, משטרת ישראל השלימה את המשימה שהוטלה עליה לפינוי 15 המבנים פינוי בהתאם להחלטת בית המשפט

בדקות אלו לאחר פינוי אחרוני המתבצרים בבית האחרון, משטרת ישראל השלימה את המשימה שהוטלה עליה לפינוי 15 המבנים פינוי בהתאם להחלטת בית המשפט, זאת על מנת לאפשר לצה"ל ומשרד הבטחון להשלים את משימת פינוי המטלטלין והריסת המבנים.

בבית המשפחה שהתפנתה, החלו תושבים רבים לשיר בבכי רב שירי רגש.

אמש קיימו התושבים עצרת מחאה ענקית שבה השתתפו אלפי אנשים, בהם שרים ח"כים ורבנים, כדי למחות על הריסת יישובים בארץ ישראל ועל ההחלטה הקשה של בג"ץ שחייב את המדינה להרוס את הבתים, למרות שכלל לא ידוע למי שייכת הקרקע ואין עליה בעלים רשומים.

במהלך שעות הערב נעצרו שלושה חשודים. חשוד אחד (בגיר) נעצר בחשד לתקיפת שוטרים וחשוד נוסף (קטין) לאחר שהשליך חפץ וגרם לפציעת שוטר. שני החשודים שנעצו נלקחו לחקירה. חשוד נוסף (קטין) נעצר בסיום הפינוי, בגין ידוי בקבוק לעבר הכוחות.

במהלך הפינוי נפצעו מספר שוטרים, מתוכם 6 פונו לקבלת טיפול רפואי, מרביתם שוחררו ואחד נותר להמשך טיפול.

במהלך המבצע נטלו חלק כ-2,300 שוטרים ולוחמי מג״ב. כמו כן הורחקו למעלה מ-500 צעירים ע״ג 15 אוטובוסים שהוקצו לכך. מרבית המשפחות המתגוררות במקום כמו גם מאות מתיישבים נוספים התפנו מרצון.

משטרת ישראל נערכה לביצוע המשימה שהוטלה עליה באופן מסודר, על מנת לאפשר פינוי שקט ומכובד ולהימנע ככל הניתן מפגיעה במפונים או בכוחות הביטחון. השוטרים פעלו בסובלנות, תוך איפוק מקסימלי והידברות שנמשכה כל העת מול תושבי המקום וההנהגה המקומית והרוחנית, הכל בכדי למנוע חיכוך ולהשלים את ביצוע המשימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.