דמשק: תשעה הרוגים בתקיפה סמוך לעיר – שנטרלה טילים שכוונו לעבר ישראל

לאחר שצה"ל הודיע כי זיהה "תנועות איראניות חריגות בסוריה" – נשמעו אמש פיצוצים בבסיס המשמש את הכוחות האיראניים במדינה. דיווחים: התקיפה נטרלה טילים שכוונו לעבר ישראל

בשעות האחרונות דיווחה הטלוויזיה הממלכתית בסוריה על תקיפה שבוצעה הלילה של מתקן צבאי מדרום לבירה דמשק, על רקע מתיחות השיא בין ישראל והכוחות הפרו-איראניים בסוריה.

לפי חלק מהדיווחים, הותקפה עמדת שיגור של כוחות הנאמנים לאיראן בבסיס צבאי בשטח צבאי באל קיסווה הנמצאת דרומית לדמשק. על פי טענות הסורים, מערכת ההגנה האווירית יירטה שני טילים. הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי תשעה לוחמים מצבא אסד נהרגו בתקיפת הבסיס בפרברי דמשק. עם זאת, בתקשורת הלבנונית אמר בכיר בצבא הסורי כי איש לא נהרג בתקיפה.

בלבנון דווח כי זוהו הערכויות של מליציה שיעית של משמרות המהפכה לשיגור טילים לעבר ישראל – ומטוסי קרב ישראלים השמידו את העמדה. בתקיפה נהרגו ונפגעו כמה עשרות לוחמים. כעת מדווחים שוב על תנועה ערה של כלי טייס ישראלים במרחב הלבנוני סורי.

לפי דיווחים אחרים בתקשורת הערבית בסוריה ובלבנון, צהל תקף באמצעות מטוסים וטילי קרקע קרקע 5 מטרות במהלך השעות האחרונות כולן ברחבי סוריה.‏

ערוץ אל מיאדין, המזוהה פוליטית עם תנועת חיזבאללה, מסר כי ישראל היא זו שתקפה וכי מערכות הנ"מ של צבא סוריה ירו לעבר מהמטוסים התוקפים.

דיווחים בכלי התקשורת השונים מציגים תמונה של תקיפה נוספת, סמוך לבסיס, ככל הנראה על שיירה שהייתה בדרה לבסיס ועל מחסום צבאי של צבא סוריה. על פי דיווחים לא מאומתים היו מספר הרוגים בתקיפה הזו.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש הרבה אנשים חושבים שמדינת ישראל קיימת בזכות צה"ל ח"ו, הם לא מבינים שד' ית' מכוון את הטנקים והמטוסים ועושה ניסים ונפלאות להציל הלומדי תורה. הרמח"ל, במסילת ישרים כותב "יסוד החסידות ושורש העבודה התמימה הוא שיתברר ויתאמת אצל האדם מה חובתו בעולמו ולמה צריך שישים מבטו ומגמתו בכל אשר הוא עמל כל ימי חייו."

  התורה אומרת לנו "וְאָמַרְתָּ בִּלְבָבֶךָ כֹּחִי וְעֹצֶם יָדִי עָשָׂה לִי אֶת הַחַיִל הַזֶּה: וְזָכַרְתָּ אֶת ד' אלוקיך כִּי "הוּא" הַנֹּתֵן לְךָ כֹּחַ לַעֲשׂוֹת חָיִל" הכוונה פה זה כשבנ"י ישראל תכננו לצאת למלחמה, אז שלא יחשבו שהניצחון שלהם על האויבים זה בזכות הכוח והעוצמה שלהם, אלא רק בזכות ד' כי הוא נותן לך כוח לעשות חיל. דהיינו כל ההצלחה רק בזכות הלומדי תורה.

  ככה גם עם כל אדם בעולם בכל דבר: כל דבר ד' עושה בשבילנו, כל הצלחה רק ד' עשו לנו אותה ולא אנחנו, כי בלעדי ד' לא היינו יכולים אפילו לכופף את האצבע שלנו. הצלחנו במבחן, רק בזכות ד', ד' עשה שנזכור את החומר, שהשאלות יהיו קלות בשבילנו וכו'.

  מסרתם נפש בשביל מצווה? אל תתגאו בעצמכם, כי ד' הוא זה שנתן לכם את הכוח למסור את הנפש. פתחתם אשכול דבר תורה מאוד טוב? אל תתגאו בזה ואל תשכחו שהקרדיט לא לכם אלא לד' יתברך הוא זה שגרם לכם לחשוב על דבר התורה הזה או החידוש וכו'.

  נכון שאנחנו צריכים לעשות השתדלות, בזכות ההשתדלות אנחנו מראים שאנחנו רוצים וחפצים באותו דבר. נאמר במשנה "לא עליך המלאכה להיגמר ואין אתה בן חורין להיבטל ממנה". אנחנו צריכים להתחיל לעשות להראות שאנחנו רוצים את הדבר הזה ולהתפלל לד' על זה וד' יעשה לנו את השאר "לא עליך המלאכה לגמור" הכל הכל והכל רק בידי הקב"ה…

  היום יש הרבה אנשים חושבים שמדינת ישראל קיימת בזכות צה"ל ח"ו, הם לא מבינים שד' ית' מכוון את הטנקים והמטוסים ועושה ניסים ונפלאות להציל הלומדי תורה. הרמח"ל, במסילת ישרים כותב "יסוד החסידות ושורש העבודה התמימה הוא שיתברר ויתאמת אצל האדם מה חובתו בעולמו ולמה צריך שישים מבטו ומגמתו בכל אשר הוא עמל כל ימי חייו." ומי שלא חושב כך הרי הוא ח"ו בגדר של: אָרוּר אֲשֶׁר לֹא יָקִים אֶת דִּבְרֵי הַתּוֹרָה הַזֹּאת לַעֲשׂוֹת אוֹתָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן.

  כנסו מהר רררררררררררררררר |
  הגב