דנון דיבר נגד נתניהו ופוטר

מזכירות הממשלה מעדכנת בשעה זאת את שרי הממשלה על החלטתו של רה"מ בנימין נתניהו להעביר באופן מיידי את ח"כ דני דנון מתפקיד סגן שר הביטחון.

מזכירות הממשלה מעדכנת בשעה זאת את שרי הממשלה על החלטתו של רה"מ בנימין נתניהו להעביר באופן מיידי את ח"כ דני דנון מתפקיד סגן שר הביטחון. בנימוקי ההחלטה כתב רה"מ נתניהו: 'בזמן שממשלת ישראל וצה"ל נמצאים בעיצומה של מערכה צבאית נגד ארגוני הטרור, ופועלים בנחישות לשמור על ביטחונם של אזרחי המדינה, לא ייתכן שסגן שר הביטחון יתקוף בחריפות את הנהגת המדינה שמובילה את המערכה. התבטאויות חמורות אלו מצד סגן שר הביטחון מבטאות חוסר אחריות רבתי, וזאת בפרט נוכח התפקיד בו הוא נושא. הן אף משמשות את ארגון הטרור חמאס ככלי ניגוח נגד ממשלת ישראל כפי שעולה מרשתות התקשורת של החמאס עצמו.
 

לסיום נמסר מלשכת נתניהו: "לאור הצהרותיו אלה המביעות חוסר אמון בממשלה ובעומד בראשה באופן אישי, היה מצופה מסגן שר הביטחון שייטול אחריות על מעשיו ויתפטר.

משלא עשה כן ביוזמתו, החלטתי להעבירו מתפקידו, בהתאם לסמכות הנתונה בידיי לפי סעיף 26(3) לחוק יסוד: הממשלה".

ח"כ דנון אמר בתגובה לפיטוריו הערב (יום שלישי): "ראש הממשלה לא מקבל שיש דעות אחרות בתנועתו, נתניהו התרפס בעבר בפני אבו-מאזן ושחרר 78 מחבלים רק למען ישיבה משותפת סביב שולחן המשא ומתן, לא הגיב על רצח שלושת הנערים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד, והבוקר הסכים להסכם הפסקת אש רעה מאד לישראל.

"על אילו ערכים הוא יוותר בפעם הבאה? אני לא התיישרתי ולא אתיישר עם רוח הרפיסות השמאלנית של ראש הממשלה ולא אמכור את האידיאולוגיה שלי למען לשכה ונהג".

דנון מכתב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.