דנון למועצת הביטחון: 'כתב אישום נגד איראן'

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, נאם בפני חברי המועצה והציג מה שהוגדר בפיו כ'כתב אישום' נגד איראן ופעולותיה במסגרתו פירט את הסעיפים בהם אשמה איראן ואת הראיות לכך

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה הערב (ד') לדיון ראשון בנושא המזרח התיכון מאז נאומו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בנושא הגרעין האיראני בו הודיע כי לא יאשרר את ההסכם עם איראן.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, נאם בפני חברי המועצה והציג מה שהוגדר בפיו כ'כתב אישום' נגד איראן ופעולותיה במסגרתו פירט את הסעיפים בהם אשמה איראן ואת הראיות לכך.

"כבר ארבעה עשורים שאיראן ממשיכה לאיים על העולם, ישירות ובאמצעות שלוחותיה, ולטבוח בחפים מפשע. במקום בו מכה הטרור, נמתח שביל מדמם המוביל לאיראן, מבנגקוק לבורגאס, מבואנוס איירס ועד לטהרן. היום זו חובתה של המועצה לשמש כחבר המושבעים והשופטים ולהיות עדים לתוצאות הקשות של התוקפנות האיראנית. איראן אשמה במימון והפצת טרור בעולם, בהפרת זכויות אדם, באנטישמיות ובניסיונות להשמיד את מדינת ישראל", אמר דנון.

עוד אמר כי "בסוריה, איראן מחמשת את הרוצח מדמשק שלולא תמיכתה, לא היה מצליח לרצוח את אנשיו. היא מחמשת את החיזבאללה, החמאס והטרור הג'יהאדיסטי במזרח התיכון. איראן מבצעת פשעים מזעזעים נגד העם האיראני: אלו הנחשדים בניאוף נסקלים למוות, הומואים ולסביות מוצאים להורג בתלייה, ילדות בנות תשע נישאות לגברים ועיתונאים מעונים בכלא. איראן ממשיכה לאיים על ישראל בהשמדתה, המשטר האיראני ניסה להשיג נשק גרעיני במשך שנים וכוונותיו כיום לא שונות מבעבר והן הרסניות מתמיד".

"איראן אשמה בכל הסעיפים הללו. המועצה מוכרחה לאכוף את החלטותיה, ולא רק לטובת ישראל. ישראל תגן על אזרחיה בכל דרך ובכל הכוח שברשותה", סיכם השגריר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.