דנינו מגיב: "רצף אירועים קשה ומביך שמחייב טיפול שורש"

מפכ"ל התייחס לטלטלה בצמרת המשטרה אחרי פרשה נוספת שבה ניצב חשוד : "אמון הציבור נפגע ובצדק" ■ עם זאת הדגיש: "נצא מהמשבר מחוזקים"

"אמון הציבור נפגע, רצף האירועים המביך הזה מחייב טיפול שורש": מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, התייחס היום (ב') לעננת החשדות המביכה כלפי שורת הבכירים בארגון שהגיעה לשיאה הבוקר – עת נחשפו החשדות נגד ניצב נוסף, שביצע לכאורה עבירות בשוטרות שהיו תחת פיקודו.
"צבר האירועים בצמרת המשטרה הוא אכן קשה, מביך, מתסכל. זה אירוע שעל פניו הוא מאוד חמור, ואי-אפשר לעבור עליו לסדר היום. אירוע שמצטרף לסדרה ארוכה של אירועים שבהם היו מעורבים בכירים בארגון", פתח את דבריו המפכ"ל דנינו במסיבת עיתונאים שקיים. "זו סדרה של אירועים שפגעו באמון הציבור ובצדק – ומחייבים טיפול שורש. אני עצוב עבור 30 אלף שוטרים ו-37 אלף מתנדבים שהתעוררו הבוקר לכותרות הללו".

"דווקא עכשיו אני שב ומזכיר שהמשטרה היא מהגופים היותר חיוניים שיש למדינה הזו. הוכחתי לאורך הקדנציה שלי במהלך כמעט 4 שנים שלא אתפשר על נורמות וערכים, אמרתי שתהא דרגתו אשר תהא – מי שיעבור ויתנהל שלא על-פי הדרך שמשטרת ישראל מתנהלת בה, לא יישאר בארגון. חזרתי על כך שוב ושוב, לצערי גם נאלצתי להוכיח זאת שוב ושוב. אין פשרות בעניין הזה – ואת זה אנחנו למדים מפרשות קודמות", הוסיף המפכ"ל, שהבהיר כי לאחר שיקבל לידיו את תוצאות החקירה בפרשה החדשה – יחליט אם לנקוט צעדים גם כלפי הניצב החשוד בעבירות מין.

דנינו הבהיר כי שום אירוע – חמור ככל שיהיה – לא יפגע ביציבות ובחוסן של המשטרה. "האתגרים שעומדים לפנינו יותר מדי חשובים וחיוניים לביטחון המדינה מכדי שנוכל להוריד את הרגל מהגז. כל סגל הפיקוד של המשטרה ישב עכשיו וקבענו שאנחנו ממשיכים קדימה ללא פשרות בדרך שהתווינו בשנים האחרונות. אני רוצה לומר לעם ולאזרחים שיש לכם משטרה שאפשר לסמוך עליה – למרות כל האירועים האחרונים ואולי בגלל הדרך בה אנחנו מטפלים בהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.