דני דנון חושף: מנדט כוח יוניפ"ל לא יאושר

לטענתו, מפקדי יוניפי"ל מעלימים עין מפעילות חיזבאללה: "אנחנו פועלים לשנות את המנדט של כוח יוניפי"ל שהם יהיו הרבה יותר אפקטיביים ויותר יעילים

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, גילה הבוקר כי ישראל וארצות הברית פועלות כדי לא להאריך את המנדט שמתקבל כל שנה באופן אוטומטי במועצת הביטחון של האו"ם – להפעלת כוח יוניפי"ל של הארגון, הפועל בדרום לבנון.

לטענתו, מפקדי יוניפי"ל מעלימים עין מפעילות חיזבאללה: "אנחנו פועלים לשנות את המנדט של כוח יוניפי"ל שהם יהיו הרבה יותר אפקטיביים ויותר יעילים. מפקד הכוח טועה ומטעה כשאמר שאין פעילות חיזבאללה מעבר לגבול. אנחנו כרגע במהלך שאמור לבוא להצבעה בימים הקרובים, לשינוי מנדט יוניפיל. כל שנה נותנים מנדט מחודש במועצת הביטחון, שהוא הליך בעיקרו טכני".

דנון התייחס גם לביקור השגרירה האמריקאית היילי שראתה את כוחות החיזבאללה ואמר כי הדבר השפיע על ארצות הברית: "בעקבות הביקור של השגרירה היילי והפעילות שאנחנו עושים ביחד איתה, כרגע ארצות הברית באה ואומרת: 'כרגע אנחנו לא מוכנים לחדש את המנדט, אנחנו דורשים שהם ידווחו על הפרות של חיזבאללה, אנחנו דורשים שהם יסיירו בכל מקום. יש לנו חומרים מודיעיניים שמוכיחים לא רק הפרות אלא טילים ורקטות שמועברים באור יום. אף אחד לא רוצה להתעמת עם חיזבאללה וכנראה שמפקדי יוניפי"ל באזור מעדיפים להעלים עין מאשר לעשות את העבודה שלהם – אבל זו בדיוק העבודה שלהם. אני היום נמצא במספר פגישות במשרד הביטחון, תמיד יש את השאלה מה אפשר להוציא, מה ניתן להוציא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.