צפו: אבנים על דני קושמרו בלב מזרח י"ם (וידאו)

בלב הסכנה: שדר ערוץ 2 דני קושמרו הגיע למזרח ירושלים בכדי לסקר באופן חיובי את האפליה שחווים ערביי מזרח ירושלים והם בתגובה גמלו לו במטר אבנים

אלו ימים לא נעימים בירושלים, לפני יותר משני עשורים התריע ראש העיר המיתולוגי טדי קולק על מצבם ההולך ומידרדר של ערביי מזרח ירושלים.

לפני 22 שנים עמותת ימין בשם "אלעד", יהודים אמריקנים רוכשים ומשתלטים על בתים בסילואן. קולק בירר עם השגריר מי הם אותם יהודים שמסבכים לו את החיים "אני משוכנע שריבונותו בירושלים שרירה וקיימת גם ללא בנייה בעיר דוד", הוא כותב.
בשנת 92', התחנן קולק בפני שר השיכון בן אליעזר: "בנושא האוכלוסייה הערבית אין אפילו תחילה של מחשבה כוללת". ראש העיר חשש שהנושא ייסחב עוד שנים ללא פתרון, ולכן כתב לראש הממשלה רבין ש"הסכום שקיבלנו לטיפול בערביי ירושלים, לא יאפשר לנו לעשות אפילו את המינימום הנדרש.
ג'בל מוכבר היא השכונה ממנה יצאו השבוע מחבלים חסרי צלם אנוש,  "בג'בל מוכבר אין היום ביוב, כבישים, או מדרכות", אומר חשין. "לרצח אין שום הצדקה, אבל התסכול כאן הולך ומתגבר. אם זה חלק מהשטח הריבוני של ירושלים צריך להשקיע בפיתוח שלהם, אתה לא יכול להשאיר אותם במאה ה-19 ולידם לבנות תלפיות, תרתי משמע". התושבים באזור דווקא סבורים כי נהג האוטובוס שהתאבד נרצח וכי פיגוע הדריסה הוא למעשה חיסול – הכל בעקבות התקשורת הפלסטינית המוטה.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, ממשלת ישראל משקיעה משאבים רבים בפיתוח מזרח העיר. כך לדוגמה הקצתה הממשלה בתכנית הרב-שנתית סכום משמעותי של כ-300 מיליון שקלים שיושקעו בשיפור תשתיות, בתעסוקה, בחינוך וברווחה".

וידיאו באדיבות  רשת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רימון חוסם את זה סתם.
    קוקר אתם יכולים לתבוע אותם על כך.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב