דאעש ממשיך להסתער: היעד – חאלב

דעא"ש ממשיך בתנופת הניצחונות ומכוון כעת אל העיר חאלב. כוחות המורדים בהיסטריה מוחלטת

לאחר סדרת הכיבושים בשבוע החולף, ארגון הטרור דעא"ש מפנה את היעד לכיוון העיר חאלב. נכון לעכשיו כוחות הארגון ממוקמים בפאתי העיר עזאז הממוקמת בסמוך לגבול הטורקי במטרה להשתלט על מעבר הגבול ולהזרים משם ציוד וכוחות נוספים.

כיבוש העיר עזאז תהווה עמדה נוחה לארגון להמשיך בקו ישיר לכיוון העיר חאלב ולהטיל מצור ממושך על העיר. חאלב שנחשבת לעיר הגדולה ביותר בסוריה יכולה להיות נקודת שובר שוויון במאבק המתמשך נגד הממשל הסורי.

בתוך כך דוקא ארגוני המורדים מגלים היסטריה ופאניקה מהתקדמות דעא"ש. המורדים הסורים למרות הנסיבות המשותפות אינם רואים בדעא"ש שותף אלא אויב, ובכך נוצר מצב שבו המורדים עלולים להיקלע לשתי חזיתות – מול אסד מחד ודעא"ש מאידך.

הלחץ בקרב המורדים גבוה, וביממה האחרונה הם שיגרו קריאות נואשות לקואליציה הבין לאומית להתערבות מיידית באזור. כרגע הם מקדמים כוחות לכיוון אזורי העימות עם דעא"ש אך העובדה הזו מחלישה את כוחם מול צבא אסד. לטענת המורדים יש כאן סוג של שיתוף פעולה בין אסד וארגון דעא"ש במטרה למוטט את המורדים, בבחינת אויב אויבי ידידי.

גם בקרב הממשל האמריקאי נשמעים קולות המאשימים את אסד בשיתוף פעולה עם דעא"ש, ולפי שעה לא נראה שתהיה התערבות מצד כוחות הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.