דעה: אחרי האירווזיון אנחנו בדרך למלחמת אחים

לאחר שעם ישראל התרגש מהזיכיה של נטע, אנחנו בדרך למלחמת אחים שהדם שלה ימלא את כרסו של לפיד. תקציבי הישיבות והכוללים. הטור של שלמה פרידמן

אחרי ניצחון באירווזיון. דקה לאחר שסוף סוף הדבק חזר להדביק את כולנו, חזר הניצול הציני ואיתו הפילוג. זהירות מלחמת אחים בפתח.
רגע אחרי שכל ישראלי- חילוני, מסורתי וכן גם לא מעט חרדים, התאחדו ליום אחד, שבו שמים את המחלוקות בצד לטובת ניצחון בתחרות, לטובת התקווה לראות את דגל ישראל מונף על הבמה באירופה. דקה אחרי נפילת פירור הקונפטי האחרון התחיל איך לא הניצול הציני.
כמו במשחק כדורגל הכדור נבעט לשרה רגב- שאומרת שהיא הולכת לנהל את הטקס, שר התקשורת קרא- חוטף את הכדור תוך כדי שהוא נזכר שר של מה הוא, רגע תקשורת זה אני.

בינתיים ראש הממשלה מוכן בהתקפה של איך לא, ירושלים הבירה המאוחדת תארח את התחרות, ומשם מנסה לחטוף את הכדור כתב חרדי שנזכר בכבודה של השבת – מה שכחתם שהתחרות בשבת?!מה עם גלי צהל, שדות התעופה, עבודות הרכבת, שכולם באחריות הממשלה. זה נראה שחוץ מהפרט שהאירווזיון יתקיים בשבת: אנחנו מדינת הלכה. אז זהו שלא.

אנחנו בדרך למלחמת אחים שהדם שלה ימלא את כרסו של לפיד. תקציבי הישיבות והכוללים. האיש הנכון שדואג שגיורי תועבה לא יהיו ושמפעלי הגמ"ח והת"תים יהיו על הרישום הנכון בבנק, לא יהיה יותר אם נילחם במלחמה הזו.

מה עושים דואגים להעביר את התחרות למדינת תל אביב הרחק מהפלגים הקיצוניים, הרחק מעיר הקודש. קרוב לקהל האמיתי של חובבי תחרות הזמר.

ציפור הנפש הזו של כל כך הרבה ישראלים שעלו בגאווה תהפוך במהרה לנשר דורסני לכל אלא שאכפת להם מכבוד השבת ודואגים להבעיר את העסק. הרי בנס בפעם הקודמת הדבר נגמר רק בליצמן חוזר להיות סגן ולא ח"ו בבחירות תתחילו לראות את התמונה הגדולה.

והנה חלק מהדברים שנאמרו ע"י הכתב החרדי של אחד האתרים. "ציבור יראי ה' לעומתם, צריך להיערך כבר עכשיו למערכה על קדושת השבת, שצפויה להתחלל בראש כל חוצות, בירושלים פלטרין של מלך".

לא סתם בתפילה אנחנו עדיין מתפללים לבניית ירושלים ולחזרה מהגולה כי אנחנו עדיין בגולה חילולי שבת לצערנו קיימים ופה אין דבר שאפשר לעשות. השאלה האם יש עניין לצאת למלחמת אחים שאפשר רק להפסיד ממנה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל מילה בסלע

    צודק כל כך
    דעות כאלה צריכים להישמע ולא בלבולים של התשקורת

    שמואל |
    הגב