דעה: לכבודם של החללים – די לפרובוקציות הצפירה

נניח לשנאה, יש ממנה מספיק בינינו לבין אויבנו, אין צורך בה בתוככי הבית פנימה. לא היום. לימור שטרן במאמר נוקב לעורכי מערכות החדשות על כתבות הצפירה השנתיות

ביום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שחל היום, עומד מספר הנופלים על 23,169 חיילים וחיילות, נשים וגברים, מבוגרים וילדים. מעולם לא הבחינו אויבנו בין מגזר למגזר. כל יהודי הוא אויב. כל ילד הוא איום קיומי.

גם השנה, עם ישראל יזכור ולא ישכח את זכר הנופלים על קידוש ה', את מסירות נפשם של החללים ועמידתם האיתנה נוכח פני אויב.

מה יש בו במנגנון ההרס העצמי שלנו? שגורם לחלקים מעמיתנו בכלי התקשורת הכללית, דווקא ביום זה להעלות את נס את השוני וחילוקי ההשקפה. לשים את הפוקוס על תופעה שולית שבה חלקים קטנים בציבור החרדי לא רגישים מספיק לכאב השורר באומה כולה ומסרבים לכבד את רגעי דומיית הצפירה גם כשהיא תופסת אותם ברחובה של עיר.

במשך שנים רבות הציבור החרדי מתגונן, מסביר ומשכנע כי קומץ קנאים לא משקפים את דעת הרוב וכי הציבור החרדי זוכר בצורה שונה את הנופלים והחללים ומקיים את הזיכרון בדרך של קודש, של פסוקי תהילים, של שיעורי תורה והקמת בתי כנסת.

אני רוצה לפנות לאחים שלי, עמיתיי למקצוע, ביום קשה זה מלא בשמות, בפרצופים, בחיים שלמים שלא ישובו הביתה, שלא יחייכו לתינוק שנולד, שלא יתרגשו בחתונת הבן ומסתם זיכרון מתוק, בואו נניח את שיקולי הרייטינג, את אקדחי המצלמות וחיצי המילים. נניח לשנאה, יש ממנה מספיק בנינו לבין אויבנו, אין צורך בה בתוככי הבית פנימה. לא היום.

לא נתייפייף, דרכנו אינה דרככם. אך כאבכם הוא כאבינו, אחיכם, בניכם שנפלו בקרב הם אחינו, בשר מבשרינו שנצרב באש המקודשת תחת הר סיני.

נכתת את חרבות עטינו ומקלדתנו הערב ומחר. לא נישא זה אל זה את חרב הכותרת המתלהמת והעוקצנית ונזכור כי בזה אנו מקיימים את צוואתם הדוממת, השותקת שמתחבאת במעמקי האדמה, כי במותם למען עם ישראל ושלמותו, ציוו לנו את האהבה ואת השלום גם במחיר של פגיעה ברייטינג.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם כולם היו חושבים ככה לא היה עיתונאות …..
  אין לתקשורת שום עניין בחילוקי דעות או בציבור החרדי ..חלילה ..יש לו עניין לספק חומר מעניין
  ומה לעשות ..קיצוניים זה חומר מאוד מעניין לציבור החילוני !

  כאשר הציבור יקלוט שזה רק קיצוניים ושהתקשורת מגזימה , אז יפסקו אותם כתבות ממילא שהם להם עוד עניין ..וזה בדרך
  כבר השנה יש מגמת ירידה בזכות פרוייקט "דוסים*" ועוד

  בביאת משיח נזכה לתקשורת איכותית , וגם זה בדרך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. את תמימה או מה…

  את חושבת שהממסד החילוני מכבד את זכר הנופלים ? לא ולא, ובשום אופן לא !
  אם היה מכבד אותם, לא היה משחרר את רוצחיהם בסיטונות ובקלות, תוך יריקה אכזרית במשפחות הנופלים ובזכרם.

  כל קרקסי הצפירה הצבועה מיועדים כדי לרדוף את החרדים שנואי נפשם.
  ואת זה את רוצה למנוע מהם ? אתמהה !

  חיים |
  הגב