דפוס פעולה חדש: השב"כ מנסה לגייס בחורי ישיבה חרדיים שישבתו במאחזים וימסרו מידע

דפוס פעולה חדש? השב"כ מציע לבחורים חרדים להיות בשבתות במאחזים ולהביא מידע – תמורת אלפי שקלים

אתר "הקול היהודי" חושף הבוקר שיטה חדשה של השב"כ להבאת מידע על תושבי המאחזים היהודיים: לפי המדווח באתר, הרי שאנשי השב"כ פונים לבחורי ישיבות חרדיים ומציעים להם לשבות במאחזים שונים ולהביא מידע, תמורת אלפי שקלים.

לאתר התראיין בחור ישיבה ממיר, שסיפר כי הוצעו לו 7,000 ש"ח בחודש תמורת נסיעה לשבתות למאחזים השונים.

את הפנייה הראשונית קיבל בשיחת טלפון, שם אמרו לו כי הוא מוזמן לתחנת המשטרה. המילה "שב"כ" לא הוזכרה כלל. כאשר הגיע, התבקש להיפגש עם אדם מסוים, שרק אחר כך התברר לו כאיש שב"כ. "הוא שאל אותי המון שאלות על המשפחה, על הישיבה ועלי אישית, ואחרי שעה אמר לי שאני יכול ללכת, לא לפני שהזהיר אותי שאני לא אספר לאף אחד שהוא דיבר איתי אלא רק אומר שסתם הייתי באיזו חקירה במשטרה".

בשיחה נוספת, סיפר הבחור, "הוא אמר לי שהוא רוצה לעזור לי והם צריכים לדבר איתי כי הם עושים סקר על הציבור החרדי. הגעתי שוב לתחנת מוריה ובעז ישב שם במשרד עם ערימה של דפים, שהיה כתוב עליהם "סקר מלחמת אחים. עניין אותו מה הציבור החרדי יעשה אם יחליטו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, אם יפתחו חנויות חזיר וכל מיני שאלות בסגנון הזה. דיברנו ובסוף השיחה הוא נתן לי 250 ש"ח כתשלום על הנסיעה והזמן שהייתי שם וחתמתי לו על קבלה.

7,000 ש"ח תמורת ההלשנה

"בשלב הזה הוא עדיין לא אמר שהוא מהשב"כ אבל קלטתי שזה מישהו רציני שרוצה לבדוק דברים על ציבור החרדי.

במפגש השלישי, כבר החלו אנשי השב"כ לדבר אתו דברים מפורשים. "עשו עלי חיפוש ונכנסתי למשרד שישבו בו אדם בשם בעז ועוד אדם שכינה עצמו בשם מאיר, שאמר לי כי שמע עלי מבעז וחשף כי שניהם עובדים בשב"כ. הוא אמר שהם רוצים שאני אתחיל לנסוע לשבתות במאחזים ביהודה ושומרון ואספר להם מה קורה שם". במהלך המפגש הבטיחו השניים תמורת השירות – 7,000 ש"ח בחודש.

"אמרתי למאיר שאני לא קשור למאחזים, אז הוא אמר לי שאני לא אדאג ושאם אני נותן להם תשובה חיובית הם ידריכו אותי מה לעשות ואיך להתנהג, ושזה מקובל שבחורים חרדים מגיעים למאחזים בשבתות.

"הם התחילו לספר לי שבמאחזים יש כל מיני חבר'ה שרוצים לפוצץ את הר הבית ולפגוע בחברי כנסת, תוך כדי שהם מדגישים כל הזמן כי הם , בשב"כ, אנשים ישרים ואמינים. כשאמרתי להם שאף פעם לא שמעתי על דברים כאלה הם השיבו שיש כל שלושה ארבעה ימים אירועים כאלה רק שהשב"כ תופס אותם ולא מפרסמים את זה".

הבחור כמובן סירב, ואת המסר ביקש להעביר לגולשים: "בן אדם אולי חושב שהוא יכול להרוויח ככה כסף בקלות אבל באותה מידה אפשר לגנוב ולהרוויח כסף בקלות", אמר הבחור.
"השאלה אם אתה רוצה להיות מלשין ולהושיב אנשים בכלא. בן אדם שעושה כזה דבר שלא יתפלא שאחר כך יש עליו דינים ומגיעות לו צרות. לאחד כזה ברור ממה בא לו הצער".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.