דריכות בדרום בעקבות סגירת מעבר הגבול

"אני לא מתכוון לפרט את הצעדים שאנו נוקטים לגבי עזה אך כצעד ראשון אנו סוגרים את מעבר כרם שלום ברצועת עזה", אמר היום ראש הממשלה במהלך ישיבת סיעת הליכוד, ההודעה של חמאס לא איחרה לבוא, ובצה"ל נערכים

"אני לא מתכוון לפרט את הצעדים שאנו נוקטים לגבי עזה אך כצעד ראשון אנו סוגרים את מעבר כרם שלום ברצועת עזה", אמר היום ראש הממשלה במהלך ישיבת סיעת הליכוד – ובכך הצית את האפשרות למלחמה.

( צפו בהודעת נתניהו "לא מתכוון לפרסם את כל הצעדים שמתכננים")

ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד

סוגרים את מעבר כרם שלום ברצועת עזה, מובילים מהפכה לטובת העסקים הקטנים בישראל ומאשרים תוכנית רב-שנתית להיערכות לקראת רעידות אדמה. דבריי בפתח ישיבת סיעת הליכוד >>

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום שני, 9 ביולי 2018

כמה שעות לאחר הודעת נתניהו, חמאס הגיב הערב (יום ב') בזעם על החלטת ישראל לסגור את מעבר הסחורות בכרם שלום. בהודעת הארגון נאמר: "האישור של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, על צעדים נוספים להגביר את המצור ולמנוע הכנסת חומרים וסחורה לעזה, הינו פשע חדש נגד האנושות שמתווסף לרשימה השחורה של הכיבוש הישראלי נגד העם הפלסטיני והציבור ברצועה.

בהודעת חמאס נאמר כי "השתיקה באזור ובעולם על פשע המצור המוטל על רצועת עזה יותר מ-12 שנים, מעודדת את האויב הישראלי להמשיך בצעדיו הנוגדים את הדין ההומניטרי והחוק הבינלאומי. חמאס קורא לקהילה הבינלאומית לפעול במהרה כדי למנוע את הפשע הזה וההשלכות החמורות שלו. עליה להפסיק לשתוק ולפעול לסיים את המצור בעזה ואת הפשעים של ישראל נגד עזה ותושביה. ממשלת ישראל היא הנושאת בכל המשמעויות של המדיניות הגזענית והקיצונית".

ואילו בג'יהאד האיסלאמי איימו במלחמה "הגברת המצור על עזה היא בגדר הכרזת מלחמה. ההתנגדות לא תשב אף פעם בחיבוק ידיים כתגובה על כך", אמרו בג'יהאד האיסלאמי.

בעקבות הודעת חמאס, בצהל נערכים לאפשרות שחמאס יחדש את הלחימה בגזרה בימים האחרונים נפרסו מערכות כיפות ברזל בערי הדרום, במקביל, חמאס תגבר את כחותיו במחנות האימונים ובגבול הרצועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.