דריכות בהר הבית: המשטרה נערכת להתפרעויות

לאחר שחמאס הכריז על 'יום זעם' במשטרה נערכים לקראת תפלית יום השישי בהר הבית.כניסת מתפללים מתחת לגיל 50 תוגבל, המגנומטרים שהוצבו בעיר העתיקה יחלו לפעול. ברחבי הארץ נפרשו אלפי שוטרים.

לאחר שבוע של דקירות,  הבוקר (שישי) במשטרה נערכים לקראתהתפילות בהר הבית. כוחות גדולים של משטרה מוצבים במקום, וכוחות נרחבים נפרשו בכל אזור יהודה ושומרון ובעוטף ירושלים לאחר שחמאס הכריז אתמול על "יום זעם" בשטחים..

בשל כך, תוגבל כניסת מוסלמים מתח גיל 50 למתחם ההר, בעקבות מידע מודיעיני על כוונת צעירים לגרום למהומות במקום.

היום יחלו גם לפעול חמשת המגנומטרים – גלאי המתכות – שהוצבו בכניסות לעיר העתיקה וברחובותיה המרכזיים.

 

גם ברחבי הארץ נמשכת הכוננות המוגברת של אלפי שוטרים בשל ההסלמה הביטחונית. השוטרים ערוכים לסכל כל ניסיון לפגוע בביטחון אזרחי ישראל. כמו בכל השבועות האחרונים השוטרים פועלים מסביב לשעון, כשחלקם הגדול מנותק ממשפחותיהם.

יחידות רבות תוגברו באלפי שוטרים ושוטרות מכלל תחנות ויחידות משטרת ישראל. מדובר בשוטרים הפועלים מתוך תחושת שליחות, כדי להגן על אזרחי המדינה ולהציל חיי אדם. המשימה הזו גובה קורבנות בקרב השוטרים ונכון להיום למעלה מ-50 שוטרים נפצעו בעת ששימשו כ"שכפ"ץ" אל מול אירועי הטרור השונים ברחבי המדינה.

"אתם מוכיחים פעם אחר פעם שלאזרחי ישראל יש על מי לסמוך. תגובתכם המהירה לאירועים, ההתמדה, הנחישות והחתירה למגע מונעים פגיעה בחפים מפשע", כך פנה היום מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב בנצי סאו, באיגרת שנשלחה לשוטרים על רקע ההסלמה במצב הביטחוני. "התקופה הקרובה מזמנת לנו מבחנים לא פשוטים, אך אין לי ספק שבזכות העוצמה של משטרת ישראל ובזכות המקצועיות שלכם, נעמוד גם בהם".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.