משדר מיוחד: דריכות בירושלים לקראת הכרזת טראמפ

בשעה הקרובה צפוי נשיא ארצות הברית למסור נאום היסטורי שבו יכריז כי ארצות הברית מכירה בירושלים כבירת ישראל. שידור חי מערוץ 2

בשעה הקרובה צפוי נשיא ארצות הברית למסור נאום היסטורי שבו יכריז כי ארצות הברית מכירה בירושלים כבירת ישראל. אתמול פרסם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שהנשיא צפוי להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. גורמים מדיניים וביטחוניים מעריכים שאבו מאזן ״הדליף״ את ההודעה כדי להסעיר את השטח ולסכל הודעה מהסוג הזה.
במערכת הביטחון העלו את הכוננות לקראת נאומו של טראמפ שצפוי להוציא לרחובות רבבות פלסטינים. חמאס הכריז על 3 ימי זעם במחאה על הצהרתו הצפויה של הנשיא.

במקביל, הרשות הפלסטינית פועלת באופן דיפלומטי נגד ארה"ב וישראל באו"ם ובזירות בינלאומיות נוספות. בנתיים בשטח, חמאס ופתח קוראים להמונים בגדה, ברצועת עזה ובמזרח ירושלים לצאת להתעמת עם צה"ל במוקדי החיכוך.

הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 – דיונים לקראת הנאום ובשעת הנאום.

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה שוחח עם יו"ר הרשות הפסלטינית אבו מאזן, השניים סיכמו יחד על הוצאת הציבור הערבי לרחובות.

מקרובי טראמפ טענו כי הוא יודיע על הכוונה להעביר את השגרירות אך הדבר ייקח עוד לפחות 3-4 שנים והוא יחתום על הצו הנשיאותי שמורה על דחיית הצעד. כן יכריז על תמיכתו בפתרון שתי המדינות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נמנע מלהתייחס להכרזה הצפויה של הנשיא האמריקני טראמפ בנוגע להעברת השגרירות. לאחר נאומו פרסם רה"מ בעמוד הפייסבוק שלו סרטון בו הוא רמז לגבי נאומו של טרמאפ: "הזהות הלאומית ההיסטורית שלנו מקבלת ביטויים חשובים בכל יום ובמיוחד ביום הזה".

נתניהו סיפר לגולשים תוך כדי נסיעתו במכונית: "אני נוסע עכשיו לכנסת, יש לנו עבודה שם ואחד הדברים שאני הולך לעשות זה לכנס ישיבה כדי לקדם את חוק הלאום, חוק חשוב למדינת ישראל", אמר,"ובכלל הזהות הלאומית ההיסטורית שלנו מקבלת ביטויים חשובים בכל יום ובמיוחד ביום הזה. כמובן יהיה לי משהו להוסיף לזה בהמשך היום בנושא שקשור לירושלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.