דריכות בכנסת: ליברמן יביך את נתניהו?

למרות הודעת סיעת ישראל ביתנו כי חבריה יתמכו במתווה הגז, בקואליציה חוששים מפליק-פלאק של ליברמן

רגע האמת של המאבק על הגז: דריכות בקואליציה לקראת ההצבעה הדרמטית בנושא העברת סמכויות הסכמי הגז לממשלה שתתקיים היום לקראת שעות הערב במליאת הכנסת.

כזכור, אמש אישרה הממשלה את סוגיית העברת הסמכויות כשרק השר להגנת הסביבה אבי גבאי התנגד, זאת לאחר שביום חמישי אישר הקבינט המדיני-ביטחוני את מתווה ההסכם, אך שר הכלכלה אריה דרעי, שהיה צריך לאשר את הסעיף שעוקף את הממונה על ההגבלים – סירב לעשות זאת, ובכך למעשה העביר את ההכרעה הלאה. בעבר דרשה האופוזיציה שכל מתווה הגז יובא לאישור הכנסת, אך מחר המליאה תצביע רק על אישור העברת הסמכות משר הכלכלה לממשלה.

לפי שעה צפויה עמדתו של רה"מ לזכות ברוב, זאת לאור הודעת יעת ישראל ביתנו כי תתמוך בהצעה בהתאם לעמתו של שר התשתיות לשעבר, עוזי לנדאו, שהיה חבר במפלגה.

אלא שלאחר סבב שיחות שקיים ליברמן עם אנשי סיעתו במהלך היום הוחלט כי מחר יתקיים דיון בסיעה ובמהלכו יקבלו החלטה כיצד לנהוג בהצבעה.

בקואליציה חוששים שמובר בישיבה שתוביל להתנגדות – או לכל הפחות הימנעות – של המפלגה, מה שיותיר את נתניהו ללא רוב בנושא.

בקואליציה ביקשו ממי שמתכנן להיעדר מהדיון למצוא קיזוז, אך באופוזיציה העבירו מסרים כי לא יהיו קיזוזים וכולם מתבקשים להימצא בכנסת ולהיערך ליום ארוך של הצבעות באופן כללי.

יצוין כי גם ביש עתיד הבהירו כי יתנגדו בהצבעה בשל היעדר שקיפות של ההסכמים, אבל ציינו כי הם תומכים ברעיון הכללי של קידום מתווה הגז.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בדף הפייסבוק שלו: "אנחנו מקדמים פתרון ריאלי שיביא גז טבעי למשק הישראלי ולא פתרון פופוליסטי. אני לא מתכוון להיכנע ללחצים – אני נחוש ליישם את מתווה הגז, שנתמך על ידי רוב מוחלט של צוות מומחים מקצועי ובלתי תלוי, במטרה להזרים לקופת המדינה משאבים רבים שיאפשרו לנו לשפר את איכות החיים של כל אחת ואחד מאזרחי ישראל. אני לא עובד בשביל אף טייקון – אני ראש ממשלת ישראל ואני עובד בשבילכם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.