היום: דו"ח מבקר המדינה על הבזבוזים במעון רה"מ

כוננות ספיגה בבלפור: דו"ח המבקר שיתפרסם היום צפוי לכלול ביקורת חריפה על הבזבוזים במעון רה"מ ובמשכן הנשיא בתקופתו של פרס

אחרי שנים של פרסומים אודות אורח חיים ראוותני ובזבזני של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו, שרה, על חשבון המדינה, יתפרסם היום (ג') בשעה 16:00 דוח מבקר המדינה על ההוצאות במעון ראש הממשלה. הדוח צפוי לכלול ביקורת על אופן התנהלותם של בני הזוג נתניהו עם כספי משלם המסים במעון ראש הממשלה בירושלים ובווילה הפרטית רחבת הידיים בקיסריה.

הדוח האמור מטריד מאוד את ראש הממשלה ורעייתו. לכן, כבר ביום ראשון, כחלק ממתקפת המנע התקשורתית הענפה, הופץ ברשת סרטון, שכבר זכה למאות אלפי צפיות, שבו נראה יועץ העיצוב מושיק גלאמין מתלווה לשרה נתניהו לסיור במעון הרשמי ברחוב בלפור, המתואר כטעון שיפוץ דחוף. עם זאת, למרות שדוח המבקר עוסק במצבו הכללי של המעון, הביקורת המוצגת בו אינה כוללת התייחסות להוצאות של בני הזוג נתניהו על תיקון ליקויים.

כאמור, הדו"ח יפורסם היום והוא מתחלק לשני חלקים: חלק אחד עוסק בהוצאות משפחת נתניהו בשנים האחרונות. חלק אחר עוסק בהוצאות בית ראש הממשלה.

ראש הממשלה מסר בתגובה לקראת פרסום הדו"ח: "אנו נתייחס לדו"ח על הוצאות מעון ראש הממשלה כשיתפרסם – ויוכח שהכול נעשה כדין".

בנוסף יתפרסמו שני דו"חות נוספים על מנהל הכנסת ומנהל הכספים בבית הנשיא, בזמן כהונתו של נשיא המדינה הקודם שמעון פרס.

גורמים בליכוד מעריכים כי החלק בדו"ח שיתייחס לבית הנשיא יזכה לכיסוי תקשורתי מועט, אם בכלל, לפיכך ינסו בליכוד לכוון את הזרקור התקשורתי לסעיפים הללו. בנוסף, אנשי נתניהו צפויים להשתמש בהתעלמות התקשורתית כהוכחה למסע הרדיפה המתנהל – לטענתם – נגד רה"מ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.