דריכות במפלגות החרדיות: לפיד לא יוותר על מעמ 0

דריכות בסיעות החרדיות לקראת פגישת הפסגה בין ראש הממשלה לשר האוצר יאיר לפיד. במפלגות החרדיות מעריכים: לפיד לא יוותר על מעמ 0 מה שיביא לפיצוץ

דריכות בסיעות החרדיות לקראת פגישת הפסגה בין ראש הממשלה לשר האוצר יאיר לפיד שתערך הערב.  במפלגות החרדיות הבהירו לראש הממשלה כי במידה  וישלים עם לפיד – בפעם הבאה שיתקוטט שוב עם לפיד הם לא מבטיחים לו לתמוך בו מול הנשיא.

גורמים בסיעות החרדיות העריכו כי "לפיד לא יוותר על חוק מעמ 0 מה שיביא לפיצוץ בינו לראש הממשלה – ומכאן הדרך לבחירות קצרה".

בליכוד  אומרים כי במהלך הפגישה ידרוש נתניהו מיו"ר "יש עתיד" לוותר על חוק "מע"מ 0" ולהביא במקומו חוק חדש בכדי למנוע הליכה לבחירות  "או מע"מ 0 או בחירות", יבהיר נתניהו ללפיד.

הערכה במערכת הפוליטית כי לפיד ישיב בשלילה ובכך ישלח את הכנסת לבחירות.

גורם ביהדות התורה אומר עוד כי זו תהיה שעת המבחן של נתניהו לאחר הבגידה הגדולה.

יו"ר הקואליציה  יריב לויין דיבר בגלי צה"ל על פגישת הפסגה בין לפיד לנתניהו ואמר:  ראש הממשלה יאמר ללפיד שאי אפשר להמשיך להתנהל בצורה הזאת ששר בכיר בממשלה צריך להיות נאמן לממשלה ולפעל בתיאום עם ראש הממשלה, ולא לעסוק בנסיונות להקים ממשלה אחרת עם סיעות מהאופוזיציה". "שלא לנסות לכפות את דעתו כאילו הוא שותף יחיד בקואליציה", הוא הוסיף.

"בסופו של דבר ראש הממשלה יבקש משר האוצר להחליט האם פניו לשיתוף פעולה, ולנסות להעביר את הדברים לפסים הגיוניים, ואם לא – ברור שאי אפשר להמשיך ככה", אמר לוין והתייחס ליוזמת מע"מ אפס של לפיד: "העלות שלה היא מיליארדים, והתוצאות שלה כנראה יהיו יותר קרובות לגובה המע"מ מאשר למטרות שצריך להגיע אליהם, יש ענין פשוט שנשתכח מליבו של שר האוצר: הממשלה וגם הכנסת אינם חותמת גומי", אמר לוין, "כשאתה מבין את התקציב לכנסת היא אינדה דנה ומאשרת אותו כלאחר יד, אנחנו נדרשים להשפיע, לתקן, לקיים שיח ולפעמים גם להתפשר, לפיד יצטרך לוותר על חוק מעמ 0".

לדברי לוין, "הניסיון לנהל את הכנסת ואת ענייני המדינה כאילו מדובר במפלגת 'יש עתיד', במין דיקטטורה כזאת שאחד מחליט וכולם אומרים כן, זה דבר לא מקובל". לוין הוסיף כי "שר האוצר צריך לסגת מההתנהלות הזאת כדי שיהיה תכלית, ואפשר יהיה להמשיך לעבוד יחד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.