דריכות: לחופשי או לכלא? העליון יכריע את גזר דינו של לופוליאנסקי

בית המשפט העליון ייתן הבוקר את הכרעתו בערעורו של ראש הממשלה אהוד אולמרט. אך אולמרט לא יהיה היחיד שיגיע מחר לבית המשפט לשמוע מה יעלה בגורלו. גם עניינו של ראש עירית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי יוכרע מחר יחד עם שאר הנאשמים בפרשיית הולילנד

בית המשפט העליון ייתן בשעה הקרובה את הכרעתו בערעורו של ראש הממשלה אהוד אולמרט. אך אולמרט לא יהיה היחיד שיגיע מחר לבית המשפט לשמוע מה יעלה בגורלו. גם עניינו של ראש עירית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי יוכרע מחר יחד עם שאר הנאשמים בפרשיית הולילנד.

אורי לופוליאנסקי, לשעבר ראש העירייה, על אף מצבו הרפואי הקשה ועל אף שכספּי השוחד הלכו לעמותת יד שרה, קיבל גזר דין קשה ושנוי במחלוקת של שש שנות מאסר. סיכוי טוב שבית המשפט העליון יתערב מחר בעונש. אורי שטרית, מהנדס העיר, הורשע בקבלת שוחד במאות אלפי שקלים וקיבל עונש קשה של שבע שנות מאסר.
על העונש הכבד של 6 שנות מאסר שהטיל השופט רוזן על לופוליאנסקי בעקבות הרשעתו בשוחד כבר נכתבו תלי-תלים של מלים. בשונה מנאשמים אחרים, לופוליאנסקי לא לקח כסף לכיסו, אלא הורשע כי השוחד שקיבל הועבר כתרומות לארגון הצדקה "יד שרה", שהוא מפעל חייו. בנוסף, לופוליאנסקי חולה בסרטן וסובל ממצב בריאותי קשה.

"מפעליו הנדירים של לופוליאנסקי, מטרות החסד ששימשו לו כמצפן כל חייו, השליחות שאותה נטל משך 4 עשורים כמעט – הם שהתהפכו נגדו והתנקזו אל תוצאה משפטית כה מרחיקת לכת – תוצאה שהקורא או השומע מתקשה להבינה ולקבלה", כתבו פרקליטיו, עורכי הדין יאיר גולן ונחשון שוחט, בערעור.

כאמור, מה שצפוי להשפיע על השופטים הוא מצבו הרפואי. לופוליאנסקי מתמודד עם מחלות קשות, ושב"ס טען כי הוא יכול לשהות במתקן כליאה רק בהתאמות כאלו ואחרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.