דריכות לקראת נאומו של נסראללה הערב

מזכ"ל חיזבאללה צפוי לנאום הערב ולהגיב על חיסולו של קונטאר. האם הוא צפוי לשבור את הכלים? סיקור{הצפון מתחמם}

חיסול קונטאר: דריכות נרשמת בישראל לקראת נאומו הצפוי של נסראללה הערב. בנאום, שנקבע בעקבות חיסולו של סמיר קונטאר, צפוי נאסרללה להתייחס להתפתחויות האחרונות ולהצהיר על התגובה אותה הוא מתכנן.

במערכת הביטחון מנסים מאמש להבין לאן מועדות פניו של מזכ"ל חיזבאללה. מצד אחד, לוקחים בחשבון כי ארגונו שקוע עד צוואר בבוץ הסורי. מאידך, לאחר ייחוס החיסול לישראל נאסרללה אינו יכול שלא להגיב.

ההערכות הן כי הוא יבחר להגיב, כפי שהגיב על חיסולו של ג'יהאד מורנייה, קרי: תגובה נקודתית אך לאא כזו שתגרור את האזור לכאוס.

בתוך כך, בישראל ובלבנון מעריכים כי ירי הקטיושות אמש בוצע ע"י ארגון פלסטיני קטן תוך עצימת עין מצד חיזבאללה.

כזכור, סמוך לשעה 17:40 נשמעו אזעקות התרעה מפני נפילת טילים במספר יישובים בגליל המערבי ובנהריה. תושבים באזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים סמוך לזמן הפעלת ההתרעה. לאחר זמן קצר התברר כי הרקטות התפוצצו סמוך לנהרייה.

דובר צה״ל מסר בתגובה: לפחות 3 רקטות שוגרו מלבנון לעבר שטח ישראל, הם התפוצצו בשטח פתוח באזור נהריה. אין נזק או נפגעים.2 בשטח פתוח 1 בים

העיתון הלבנוני א-ספיר, המזוהה עם ארגון הטרור הציג היום (ראשון) פרשנות ובו רמז כי יש לצפות שחיסולו של קונטאר לא יישאר ללא תגובה.  "כל מומחה במדיניות התגובה לחיזבאללה ולתגובותיו יודע שפעולה מהסוג הזה ״לא נותרת ללא תגובה". נכתב בפרשנות בעיתון של ארגון הטרור

בעיתון צוין כי "יש מספר אינדיקציות לכך – ולכל מי שעוקב מוכר הפיגוע בהר דוב לפני פחות משנה בו חוסל מורנייה״ .

באירן מיהרו להאשים את ישראל בחיסול. "החיסולים של ישראל הפכו לשיטה, וזו הצורה המסוכנת ביותר של טרור מדיני", אמר היום חוסיין ג'אבר אנסארי, דובר משרד החוץ בטהרן.

שר המודיעין הסורי, עומראן אל-זובי, תקף את ישראל ואמר כי היא המרוויחה העיקרית מחיסולו של בכיר חיזבאללה. בדבריו נמנע אל-זובי מלהאשים את ישראל ישירות בתקיפה בה נהרג קונטאר בסוריה.

"הציונים הם המרוויחים העיקריים מפעולות נפשעות אלו", אמר שר המודיעין הסורי. "הצבא הישראלי נודע כבר בפעולות הפחדניות שלו", הוסיף אל-זובי לטלוויזיה הסורית.

 

בחיזבאללה כבר החלו ההכנות לטקס ההלוויה של קונטאר, והודיעו כי הוא יובא מחר לקבורה ברובע הדאחיה בביירות שנשלט ברובו על ידי הארגון. למרות מוצאו הדרוזי של קונטאר, הוא צפוי להיקבר בבית העלמין השיעי, בו טמונים בכירים אחרים בחיזבאללה.

בטלוויזיה הסורית,דווח כי  ישראל תקפה בניין בן 6 קומות ברובע ג'ראמאנה בדמשק ופגעה בקונטאר ששוחרר מהכלא הישראלי במסגרת עסקת השבויים בה הוחזרו גופותיהם של חיילי המילואים אודי גולדווסר ואלדד רגב זכרם לברכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.