דרישה חרדית: להדיח את השדרן גבי גזית • מסורת ההשמצות המשיכה גם השבוע • האזינו

מידי יום ביומו החרדים סופגים הציבור החרדי ביקורת והשמצות מאיש הרדיו גבי גזית בתוכניתו המשודרת ברדיו ללא הפסקה.

בימים האחרונים, החליט יונתן שטנצל, איש ציבור חרדי ידוע ולשעבר עיתונאי, לא לשתוק יותר. היה זה לאחר ראיון שערך עם בחור חרדי, במהלכו אמר כי היה …ניסיון לרצוח את החייל החרדי שהותקף שלשום (ג') במאה שערים.

למרות התחייבותו בעבר של גזית לא להמשיך בהסתה נגד הציבור החרדי, הוא ממשיך להשמיץ ולהמציא עובדות שלא היו. כך קבע בשידור מספר עובדות לא נכונות הפוגעות בציבור החרדי, ללא ביסוס עובדתי, כאשר סיפר למאזיניו כי המרואיין משה עומד לספר למאזינים עדות על ה"לינץ'" שהחרדים עשו בחייל החרדי. יצוין גם אימו של החייל שהתראיינה בכלי התקשורת דיברה שזרקו עליו שקיות זבל, וממש לא דיברה על אלות, או אלימות פיזית.

במכתב ששלח שטנצל לרשות השנייה, הוא מציין: "אני מצרף לכם פרוטקול של השיחה, שמוכיחה שגזית מנסה להכניס מילים למרואיין שלו כאילו החרדים היכו את החייל, והמרואיין אומר בדיוק ההיפך, ציטוט מתוכניתו ב-10.7.13.

האזינו לקטע:
https://vimeo.com/70093437

גבי גזית: הכל גן עדן. ממש לא היה גן עדן אתמול במאה שערים שם ניסו לדעתי, ניסו לרצוח, בחור שמשרת בצה"ל והעז להופיע למעוז החושך עם מדים אולם החליף אותם ורק השוטרים הצילו את חייו לינץ של יהודים ביהודים ומשה בן שיחנו ראה את הדברים והיה במקום.

גבי גזית: שלום משה, תודה שאתה מדבר איתנו.

משה:. כן. ראשית הדברים של לרצוח – אני לא חושב! גם אם היה הסיפור הזה – לא היה מסתיים ברצח.

גבי גזית: אני מאוד מקווה שלא, אבל כשאני קורא, ואתה תוכל להעיד עוד מעט, שרדפו אחריו עם אלות ומקלות, בדרך כלל אלה זה כלי נשק מאוד קטלני.

משה: שוטרים רדפו אחרי החרדים עם אלות, זה אני ראיתי, מה דעתך? אולי השוטרים רצו לרצוח את החרדים?

גבי גזית: בסדר גמור, אני לא מתווכח איתך, כי אתה ראית ואני לא הייתי.

משה: ראיתי את השוטרים, ראיתי את הבלאגן, ראיתי כ"כ הרבה אנשים ושוטרים וצרחות. שוטר נכנס, הסתבך וקרא לכל הצמרת שלו בשביל לעשות ספין ולעשות כמה צילומים תקשורתיים. הוא קרא לכל החברים שלו.

גבי גזית: מה אתה חושב, שזו הייתה פרובוקציה? לא הייתה התנפלות של לינץ' על חייל חרדי שהעז לשרת בצבא?

משה: יש בעיה עם חיילים חרדים, אך אתמול לא היה התנפלות על חייל. היו שוטרים במאה שערים. גם בתמונות לא ראו.

גבי גזית: בן כמה אתה?

משה: 27.

גבי גזית: לא שרתת בצבא כמובן.

משה: שרתתי בתורה הגנתי על המדינה.

גבי גזית: בוא נגיד שבאמת מה שאתה החמצת בתחילת האירוע, היה חייל ממשפחה חרדית שמשרת בצבא והעז לבקר את בני משפחתו והמון פרוע וסידיסט רדף אחריו? אתה חושב שצריך לרדוף אחרי חיילים חרדים שמשרתים בצבא?

מסורת של השמצות

כזכור, בשנת 2010 לאחר הרעש הציבורי כשקרא לציבור המתנחלים והחרדים "גידולים מצחינים", "תולעים" ו"עלוקות" vרשות השנייה הטילה עיצום כספי בסך 30,000 שקל על תחנת רדיו ללא הפסקה 103fm. הרשות השניה קבעה כי בשידור הופרה זכות התגובה וכן הופרו כללי האתיקה: "בהיותו של השידור מנוגד לטעם הטוב, פוגע ברגשות הציבור ופוגע בכבוד האדם של ציבורים גדולים בחברה הישראלית".

המנכ"ל דאז מנשה סמירה קבע: "אני סבור כי מאופן דבריו של מר גזית ניתן היה להבין שכוונו לציבורים שלמים במלוא חריפותם" כתב בהחלטתו מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה והוסיף "השמעת ביקורת על ידי שדר הינה לגיטימית, בפרט בנושאים אשר עומדים במוקד הדיון הציבורי מזה שנים. אך אין בכך כדי להתיר רמיסת כבודם של ציבורים שלמים, תוך נקיטת לשון משפילה ופוגעת". עם זאת, כתב סמירה, לאחר שניתנה הבהרה מצידו של גזית, "הגעתי למסקנה די אין לראות בדברים שנאמרו משום הסתה לגזענות".

רדיו ללא הפסקה למרות הקנס, כותב שטנצל לרשות השנייה, ממשיך באמצעות השדרן גבי גזית להסית, להשמיץ, לפלג את העם, על מנת למשוך רייטינג זול לתוכניתו.

בסיום מכתבו כותב שטנצל: "אבקש להדיח את גבי גזית מהגשת תוכנית ברדיו ללא הפסקה, וכן לקנוס את התחנה בקנס גדול יותר מ-30,000 ש"ח, על מנת להרתיע שמסע הסתה זה לא יחזור.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.