דרישה לבטל את כנס "אל המעיין": דרעי:"מנסים לחלן את י-ם!"

בחדשות 2 נחשף כי בשבוע הבא יתקיים בירושלים כנס של תנועת אל המעיין ללא נשים בהשתתפות אלפי בני אדם. דרעי בתגובה: מנסים לחלן את ירושלים, אנחנו משלמים ארנונה".

סערה בעקבות  חשיפת חדשות 2 על כך שבחול המועד סוכות יתקיים בבריכת הסולטן בירושלים הכנס "קבלת פני רבו" אירוע  ללא נשים שממומן על ידי עיריית ירושלים.

 עיריית ירושלים תסבסד 650 אלף שקלים יוצאים לטובת האירוע הזה, כשתנועת "אל המעיין" משלמת פחות מ-10% ממנו – 65 אלף שקלים בלבד.

באירוע כאמור לא נמצאות בו נשים כלל מה שמהווה בעיה משפטית.

בעמותת צחור (צדק, חופש, חינוך ורווחה בירושלים) מאיימים לעתור לבית המשפט אם העירייה לא תבטל את המימון שנתנה לאירוע. בעקבות הפרסום במהדורה המרכזית פנתה ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) ליועמ"ש בקריאה להתערב ולבטל את התקצוב."כשעיריית ירושלים מקיימת אירוע מדיר נשים, היא עוברת על החוק", אמרה ח"כ סבטלובה. "כשמתעלמים בבוטות מפסיקת בית משפט וכשלא מאשרים במועצת העיר כפי שצריך, זו כבר שחיתות שלטונית".

בראיון שהעניק אריה דרעי ללביא ב'קול חי' הוא הגיב בזעם על הרדיפה כנגד אל המעיין:"מנסים לחלן את י-ם! זה התנאי לתקציבים? אנחנו לא משלמים ארנונה? הציבור החרדי נהנה מכל המרוצים והמופעים בירושלים? חביליו רודף את אל המעיין".

דרעי הוסיף עוד: ״דורשים שנשים יגידו סליחות כחזניות. מחר לא יאשרו לנו להתפלל בבתי כנסת. גם את המחלקות הקטנות שיש לנו לתרבות תורנית גם על זה רודפים אותנו. אדרוש דיון דחוף עם היועמ"ש".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר באירוע מסורתי שמופק על ידי העירייה וקיבל את כל האישורים בשקיפות מלאה. כל הפרוטוקולים מפורסמים באתר האינטרנט המקומי".

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען בעניין כנס אל המעיין, נשים ישתתפו בכנס ולא תהיה שום הדרת נשים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. פוגעים לדרעי בכיס אז הוא קופץ . {קפץ לו המכלוף}

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב