דרך חדשה? מסיונרים פונים לילדים דרך היוטיוב

קבוצות מיסיונרים בכיתות משיחיות החלו לאחרונה ליצור קשר עם ילדים דרך יוטיוב ולפתות אותם להצטרף אליהם, ללא ידיעת ההורים

קבוצות מיסיונרים בכיתות משיחיות פועלות לאחרונה בקרב הילדים דרך היוטיוב, כך פורסם היום בתוכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב'. חלק מהמשפחות העידו כי גם לאחר שפנו למשטרה, עם תיעוד של הטבלה לנצרות, לא נעשה דבר – למרות שמדובר בעבירה שדינה עונש מאסר.

אב דתי לילד בן 11 מאזור הדרום אמר בתוכנית כי הצליח להוציא את בנו מהכת במאמצים רבים. הדבר התגלה לאחר שהמחנך ראה שהילד מנותק ולא מרוכז, מנסה לדבר עם ישו בשיעורי תנ"ך ומטיף לילדים אחרים בהפסקות. "למרות שאנחנו משפחה דתית, והדבר קשה מאוד ולא נעים לנו, אני מוכן להיחשף כי מדובר בסכנה", אמר האב.

במקרה נוסף, אם לילד בן 14 ממשפחה שומרת מסורת סיפרה כי המיסיונרים בקשר עם הילד מאז שהיה בן 12. לדבריה, היא ובעלה חוששים מכך שבעוד כמה שנים לא יוכלו לפקח על התקשורת של הילד עם המיסיונרים.

הורים לילד אחר סיפרו כי בנם ראה פרסומות משיחיות על נבואה ועל המשיח בסרטוני ילדים. "ראינו שהוא מהורהר וחושב הרבה עם עצמו. הוא סיפר לנו רק כשאמרנו שנעזור לו במה שיספר. הוא סיפר בבכי ואמר 'רציתי להרוג את עצמי כששמעתי מה יהודים עשו, שנאתי את עצמי'. בקישור ביוטיוב הוא ראה סרט מאוד אלים של איך צלבו את ישו. הם הכניסו לו לראש – תראה כמה רע יהודים עשו".

צעירה מאשקלון שאחיה הוטבלו וניתקו קשר עם אמם, אמרה כי פנתה למשטרה פעמים רבות במשך כמה חודשים והתחננה לעזרה – אך דבר לא נעשה. זאת למרות שהציגה תיעוד של התכתבויות בין גברים מבוגרים לאחיה, ששידלו את האחרונים להתנכר למשפחה.

פרופ' אהרון פרידמן מהמרכז לנפגעי כתות הסביר כי "משיחיים פועלים מאידיאולוגיה, אבל לא מתערבים לאחרים בחיים בדרך כלל. אם התחילו לפעול על ילדים מדובר בסוציופתים, זה בכלל לא מלהט דתי אלא משיכרון כוח". עוד אמר פרופ' פרידמן כי על ההורים להוציא צווי מניעה, כך שהמשטרה תהיה מחוייבת לפעול.

בארגון "יד לאחים", אמרו כי גם במקרים בהם מובא תיעוד של ניסיון להמרת דת תמורת טובות הנאה – המשטרה לא מבצעת פעולות אכיפה.

אחד מפעילי הקבוצות המשיחיות, אמר בתגובה כי הוא רק מספר על אמונתו למי שפונה אליו ביוזמתו. עוד הוסיף כי כשהוא מדבר עם מישהו בצ'אט, אין באפשרותו לדעת לפי התמונה אם מדובר בנער או בילד. לדבריו, אין כל נזק בלספר לילדים שישו לימד לכבד את אביך ואת אמך, או דברים דומים.

לפני כחמישה חודשים פורסם כי קבוצות של מיסיונרים נוצרים פועלות באחרונה בשכונות חרדיות בערים בדרום הארץ, כשהם מתחזים לחרדים, ומנסים להמיר את דתם של התושבים. כך עולה מתלונות שהגיעו לכאן חדשות מצד תושבים באשדוד, קריית מלאכי, אשקלון, קריית גת ושדרות.

חרדי תושב אשדוד סיפר היום לכאן חדשות כי המראה שלהם אמין. "אפילו אני בתור חרדי חשבתי שהם חרדים – היו להם כיפות, חולצות לבנות ומכנסיים שחורים וזקן קטן. רק כשהסתכלתי על החומר שחילקו הבנתי במה מדובר. זה פוגע ברגשות הדת שלי, מה שמדאיג זה כשהם פוגשים מישהו שלא חרדי ומצליחים לעבוד עליו".

מדובר בעליית מדרגה במאבק בין התושבים למיסיונרים. באחרונה הם אף מתחזים לחרדים, נכנסים לשכונות חרדיות, וכשהדלתות נפתחות ללא חשד – מתחילים ניסיונות השכנוע. לאט לאט, מספרים התושבים, הם מתחילים לדבר על הגאולה והמשיח. רק לבסוף הם מזכירים שמדובר במשיח הנוצרי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.