דרכי צרפת אבלות: הלווית הגאון רבי משה אריה במברגר זצ"ל – תמונות


למעלה מאלף איש תושבי צרפת היהודיים השתתפו הבוקר ברובע ה-19 של פריז במסע הלווית הגאון רבי משה אריה במברגר זצ"ל מרבניה הבולטים של צרפת ורבה של העיירה מץ שנפטר אתמול (ג) לאחר מחלה קצרה בגיל 70. הרב במברגר זצ"ל כיהן כרב ואב"ד קהל החרדים במץ במשך 42 שנה.

הגרמ"א במברגר זצ"ל כיהן כחבר במועצת רבני אירופה ושמש  עשרות בשנים כראש ישיבת 'שאגת אריה' שנמצאת בעירו מץ שבצרפת וכרב ואב"ד קהילת החרדים מץ. תחת שרביטו של הרב במברגר היה גם מערך הכשרות הגדול אותו הפעיל ברחבי אירופה. הכשר שמקובל על ידי כל הקהילות החרדיות באירופה.

מסע הלוויה החל אמש בבית הכנסת המרכזי במץ בהשתתפות מאות מבני הקהילה, שם ספדו בנו הרב שמואל הי"ו, הגר"א שלזינגר שליט"א רבה של שטרסבורג, הרב מכאל שמרלא דיין ומו"ץ בשטרסבורג, רבה הראשי של מץ הרב פיזון שליט"א, רבה של טינוויל הרב רביבו שליט"א, הרב יעקב אטלן שליט"א ונשיא הקהילה של הקונס יסטור של מץ מר זאן מרק מישאל.

הבוקר המשיך המסע מבניין הקהילה היהודית ברובע ה19 של פריז בהשתתפות למעלה מאלף איש. ספדוהו מרורים הרב פרנקפורט אר רבה של קהילת איגוד חרדי ברובע ה19 צרפת וגיסו הרב טאו כהן שליט"א.

הותיר אחריו עשרה בנים ובת ביניהם בנו הגאון ר אברהם דוד שיבלחט"א שיכהן כראש כולל 'שאגת אריה' במץ.

הערב (ד) יועלה ארונו לישראל והלוויתו תצא מבית המדרש 'לדרמן' בבני ברק בשעה 21:45 ומשם יצא המסע לעבר בית העלמין של נציבי ישיבת 'פונביז' שם יטמן לצידם של ראשי הישיבה וגדולי ישראל זצוק"ל.

 

צילום: רפאל ברוך טולדנו

לוויה 1 לוויה 2 לוויה 3

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.