אבי גבאי נבחר ליו"ר מפלגת העבודה

כחצי שעה לאחר שנסגרו הקלפיות, הוכרז הערב (שני) כי אבי גבאי הוא המנצח בבחירות לראשות מפלגת העבודה – שידור חוזר

פרץ או גבאי? תוצאות האמת בעבודה

פרץ או גבאי? תוצאות האמת בעבודה – הצטרפו למשדר המיוחד עם עמית סגל ודפנה ליאל

‎Posted by ‎חדשות 2‎ on‎ יום שני 10 יולי 2017

דרמה של ממש בבחירות לראשות מפלגת 'העבודה, אבי גבאי ניצח את עמיר פרץ בבחירות על ראשות המפלגה ברוב של יותר מאלפיים קולות.

התוצאות במספרים: 52.4% הצביעו לאבי גבאי. 47.6% הצביעו לעמיר פרץ. לאבי גבאי הצביעו – 16.080 קולות – לעמיר פרץ הצביעו – 14.734 קולות. חכי"ם מ'העבודה' בהתבטאות ראשונה: "זהו מהפך דרמטי – הלם גם במפלגה".

ח"כ שלי יחימוביץ שהימרה על הסוס המנצח אמרה בתגובה: "בחירתו של אבי גבאי היא הישג מדהים ומרגש המעיד יותר מכל על כך שמפלגת העבודה היא מפלגה חפצת חיים, חכמה ודמוקרטית שיכולה לשמש דוגמא ומופת למערכת הפוליטית בישראל. זכינו ביו"ר מפלגה נקי כפיים, אמיץ ויוצא דופן בכישוריו, ומחר נקום לבוקר של תקווה".

מדובר במכה משמעותית לבוזי' הרצוג והראל מרגלית שהפסידו בתוך שבוע פעמים גם בבחירות וגם בהימור על המפסיד. לעומת זאת, שלי יחימוביץ , אהוד ברק ואיתן כבל שתמכו בגבאי הם המנצחים הגדולים אחרי אבי גבאי שכבש בסערה את המפלגה.

מפסיד נוסף הוא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שיצטרך להתמודד כעת מול זליגת קולות מ'יש עתיד' למפלגת העבודה בראשות אבי גבאי שנחשב לאדם נקי כפיים וישר דרך, שיכול לסחוף ציבור בוחרים שמחפשים פוליטיקה אחרת.

מזכ"ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני אמר בתגובה: המסע לבלפור 1 התחיל הערב, ויש תקווה חדשה לעם ישראל ולכל מי שמשווע לשינוי גדול במדינה! אני מברך מכל הלב את אבי גבאי על בחירתו ליו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה. חזינו במערכת בחירות דמוקרטית לתפארת. מהרגע הזה אדאג ביחד עם חברים נוספים ללכד את השורות ולאחד את כל הכוחות במפלגה סביב היו"ר הנבחר. מפלגת העבודה נמצאת בתנופה גדולה מאד, אך עוד עבודה רבה לפנינו. לא ננוח על זרי הדפנה: נחרוש כל שדה, נבקר בכל יישוב ושכונה, נגיע לכל בית ואני מאמין כי נצליח לזכות באמון הציבור ולנצח את הבחירות הבאות לכנסת."

ח"כ סתיו שפיר בירכה את אבי גבאי על הניצחון: "דרך חדשה למפלגת העבודה מתחילה עכשיו. מנהיגות אמיצה וישרה שנלחמת למען הציבור הישראלי יום יום הולכת לנצח גם בבחירות הכלליות. אני מברכת את אבי גבאי על ניצחון מעורר השראה וקוראת לכלל חברי הכנסת של מפלגת העבודה והמחנה הציוני להתחיל ביחד את הדרך לניצחון ולהובלת המדינה".

חברת הכנסת ציפי לבני מסרה בתגובה: "אני מברכת את בחירתו של אבי גבאי ליו"ר מפלגת העבודה ומאחלת הצלחה מעומק הלב. כפי שהקמת המחנה הציוני על ידי כיו"ר התנועה ועל ידי הרצוג כיו"ר העבודה היא זו שיצרה את התקווה הגדולה וההישג המשותף בבחירות הקודמות – המשימה המשותפת שלפנינו כעת היא ליצור תקווה מחודשת ואמיתית להחלפת את השלטון ולהציע לדרך אחרת, טובה יותר לישראל ולאזרחיה.

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה היוצא, יצחק (בוז'י) הרצוג שתמך בעמיר בפרץ מסר: "שוחחתי כעת עם אבי גבאי ובירכתי אותו על ניצחונו המרשים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה. הבהרתי לו כי אתייצב לצידו לסייע לו בכל דרך לחיזוקה של מפלגת העבודה והחלפת השלטון. שיהיה בהצלחה!

שוחחתי גם עם עמיר פרץ ובירכתי אותו על מערכת הבחירות המרשימה שניהל."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.