דרמה: אלי ישי ירוץ לראשות עיריית ירושלים • 'קוקר' חושף: ישי שוחח עם נתניהו וביקש את תמיכתו; נתניהו לא הבטיח

אלי ישי, חבר הנהגת ש"ס שהודח בשבוע שעבר על ידי מרן הגר"ע יוסף מראשות ש"ס, החליט בימים האחרונים כי הוא ירוץ לראשות העיר ירושלים. ישי אמר אתמול למקורביו כי הוא "יילך על התפקיד בכל הכוח", כך פורסם הבוקר ב'מעריב'.

ישי כבר החל להריח את השטח, וטוען כי יצליח לגייס את כל הציבור החרדי בעיר על מנת שיתמוך בו, וכי יש לו סיכוי טוב לזכות. למעשה, עד עתה איש לא הודיע שיתמודד לראשות עיריית ירושלים למעט ראש העיר המכהן, ניר ברקת.

'קוקר' חושף כעת בלעדית גם כי במהלך השיחה שביצע נתניהו לישי במוצאי השבת האחרונה, יומיים לאחר הדחתו מהנהגת ש"ס, במטרה לנחם אותו על הפסד התפקיד בהנהגת ש"ס בו אחז לא מעט שנים, סיפר לו ישי על כוונתו להתמודד לראשות העיר ירושלים, ואף ביקש בשיחה את תמיכתו של נתניהו בריצתו לראשות העיר. נתניהו הקשיב לדברי ישי, אך למעשה לא נתן לו תשובות ולא הבטיח לו, לפי שעה, את תמיכתו.
כזכור, עד לשבוע שעבר היה ישי חבר ההנהגה המשולשת של ש"ס. לאחר שהתברר שהנהגת התנועה בצורה הזו אינה מצליחה, החליט הגר"ע יוסף למנות את דרעי כיו"ר ש"ס, את אטיאס כיו"ר הסיעה – ואילו לישי ניתנה ה'זכות' לבחור בתפקיד מנכ"ל מעיין החינוך התורני, תפקיד עליו אמר כי הוא צריך עשרה ימים לחשוב אם יקח.
ישי יצא בראשית השבוע לחופשה בצפון, משם הוא מנהל שיחות עם מקורביו, בין השאר בנושאי הסיכויים לריצה לראשות העיר ירושלים.
בשיחותיו הביע ישי חשש כי לא יוכל להישאר בש"ס תחת אריה דרעי, מכיוון שבין השניים רובצים משקעים אדירים. מקורביו אמרואמש ל'מעריב' כי "דרעי עלול לנקום בישי מכיוון שהוא חושב שהוא מנע ממנו את החזרה לש"ס לאורך שנים. דרעי יכול להחמיא לישי, אבל הוא גם נוקם ונוטר. ישי הבין שאין לו יותר מה לחפש בתנועה תחת דרעי, ולכן החליט לצאת לקריירה חדשה. יש לו קשרים מצוינים עם הליטאים והחסידים, והוא בטוח שיצליח לרתום אותם אליו".
המעניין הוא שדרעי עצמו אמור היה, כזכור וכפי שפורסם, לרוץ לראשות עיריית ירושלים, אילולי העניק לו הרב את תפקיד יו"ר ש"ס, וכעת ישי נושא עיניו לתפקיד.

מקורביו אמרו כי אם לא יצליח לגייס לטובתו את כל הפלגים החרדיים בשבועות הקרובים, הוא יישאר בכנסת, בלית ברירה. אם ישי ירוץ לראשות העיר הוא יצטרך לגייס לצדו גם את אנשי הציונות הדתית, שנחשבים ללשון המאזניים בין הציבורים הגדולים בירושלים. היחסים בין הציונות הדתית ובין החרדים עלו על שרטון במהלך הבחירות האחרונות, ולא בטוח שהם יתנו את קולם לישי ולא לברקת.
אם הליכוד לא יריץ מועמד משלו לראשות העיר וראש הממשלה נתניהו יתמוך בישי – סיכוייו יגברו ללא ספק.

ימים יגידו מה יהיה בסופה של ההתמודדות המרתקת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עזבו אותכם אלי ישי לא יכול לנהל חנות מכולת.
    עיר כמו ירושלים הוא יצלח

    י |
    הגב