דרמה בארה"ב: ה-FBI יחקור מחדש את פרשת המיילים של קלינטון

דרמה בבחירות בארה"ב: כולם חיכו לסערת אוקטובר והיא הגיעה. ראש הבולשת האמריקנית ג'יימס קומי הודיע שה-FBI מתכוון לחקור מיילים נוספים שקשורים למועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון לאחר שהתיק בעניינה נסגר.

דרמה בבחירות בארה"ב:  כולם חיכו לסערת אוקטובר  והיא הגיעה.  ראש הבולשת האמריקנית ג'יימס קומי  הודיע שה-FBI מתכוון לחקור מיילים נוספים שקשורים למועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון לאחר שהתיק בעניינה נסגר.

הודעתו של קומי מגיעה 11 ימים בלבד לפני יום הבחירות לנשיאות – מה שיתן לה מכה משמעותית.

טראמפ התייחס לנושא בעצרת הבחירות שלו בניו המפשייר, לקול תשואות הקהל: "שמעתי על זה רק לפני עשר דקות. ההתנהלות שלה מסכנת את ביטחונה של ארצות הברית, ועכשיו חוקרים את זה מחדש".

"השחיתות שלה היא בקנה מידה שלא ראינו עד כה, ואסור לנו לתת לה לקחת את מזימתה העבריינית לבית הלבן", הוסיף. "אני מכבד מאוד את האומץ של ה-FBI, שמתקן את הטעות הנוראה שעשה כשסגר את התיק. אולי סוף סוף ייעשה צדק".


במקביל, ברשת "פוקס" האמריקנית דווח היום (שבת) כי ראש ה-FBI האמריקנית ג'יימס קומי כתב לאנשי לשכתו שהחליט להודיע על פתיחה מחודשת של החקירה בעניין המיילים של קלינטון לפוליטיקאים, בשל ה"רגישות הפוליטית שבכך".

קומי כתב כי בימים כתיקונם הוא לא היה מעדכן את אנשי הקונגרס אך עשה זאת בשל הקרבה למערכת הבחירות. "כמובן שאנחנו לא מודיעים לאנשי קונגרס על חקירות כשהן מתקיימות", כתב קומי במכתב לעובדיו. "אבל במקרה הזה אני מרגיש חובה לעשות כך מכיוון שדיווחתי מספר פעמים בעבר שהחקירה הסתיימה".

 

קלינטון  עצמה התייחסה לראשונה להחלטת הבולשת לפתוח מחדש את החקירה. "אנו נמצאים 10 ימים לפני הבחירות, שאולי הן החשובות ביותר בחיינו", אמרה קלינטון בתדרוך לעיתונאים.

"ההצבעה כבר יצאה לדרך בארצנו, אז לעם האמריקני מגיע לקבל את מלוא העובדות בשלמותן. בואו נוציא את הכול החוצה. ראש ה-FBI בעצמו אמר שהוא לא יודע אם המיילים המדוברים הם משמעותיים או לא. אני בטוחה כי לא משנה מה הם, הם לא ישנו את המסקנה שאליה הגיעו ביולי – לסגירת התיק".

ג'ון פודסטה, יו"ר הקמפיין, של קלינטון מיהר לתקוף את התנהלות הבולשת: "זה חריג מאוד לראות דבר כזה זמן קצר כל כך לפני הבחירות, אנחנו דורשים עוד מידע עכשיו". עם זאת, פודסטה ניסה להרגיע והדגיש: "אנחנו בטוחים שהבדיקה לא תגלה דבר שלא היה ידוע כבר ביולי, כאשר התיק נסגר". מהדיווחים בארצות הברית עולה כי לא מדובר במיילים שנמצאו על השרת הפרטי של קלינטון בביתה, אלא בתכתובות שאותרו דווקא אצל העוזרת הצמודה שלה, הומה אבדין.

 

בסקר של ה"וושינגטון פוסט" ו-ABC שפורסם היום, טרם פרסום ה-FBI נראה כי טראמפ מצמצם את הפער מקלינטון. על פי הסקר הפער בין המועמדים במשאל ארצי עומד על 2% בלבד. בשבוע שעבר באותו סקר הובילה קלינטון ב-4%.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.