7 פלסטינים נהרגו בצעדת החמאס

אלפי פלסטינים צובאים בשעה זו על גדר המערכת ברצועת עזה סמוך לגבול עזה. עד כה דווח על 7 פלסטינים שנהרגו ועשרות פצועים מאש כוחותינו

למעלה מ- 20,000 פלסטינים מצויים בשישה מוקדי הפרות סדר אלימות לאורך גדר המערכת ברצועת עזה. הפלסטינים מבעירים צמיגים, משליכים בקבוקי תבערה ומיידים אבנים לעבר הגדר ולעבר כוחות צה"ל.

הכוחות מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לעבר נסיונות פגיעה בתשתיות בטחוניות ובכוחות צהל. צה"ל ערוך להמשך פעילות למול ניסיונות פיגוע ופגיעה בתשתיות הביטחון.
שידור חי

מצה"ל נמסר: "צה"ל נערך מראש בכוחות גדולים וערוך לפעול בתרחישים שונים ובמספר גזרות. לא נאפשר פגיעה בריבונות ישראל או בתשתיות ההגנה בגדר. ארגון הטרור חמאס מסכן את תושבי הרצועה והופך אותם כסות לפעולות טרור. על ארגון הטרור חמאס אחריות לכלל האירועים והשלכותיהם".

צה"ל מסר עוד כי  ילדה בת 7 נשלחה על ידי החמאס לעבר הגדר למול כוחות צה״ל. כח צה״ל אשר זיהה שמדובר בילדה, קלט אותה ווידא שהיא חוזרת חזרה להוריה בצורה בטוחה. "ארגון הטרור חמאס משתמש באופן ציני בנשים וילדים, שולח אותם אל הגדר ומסכן את חייהם", נמסר מדובר צה"ל.

גורם צבאי מוסר שהשיא עוד לפנינו, הערכות הן כי לקראת השעה 14:00 המספר יגיעו לעשרות אלפים. "אנחנו ערוכים חזקים ולא נאפשר שום פגיעה בריבונות או במתקנים צבאיים".

אלוף פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר הגיב על המהומות: ״אנחנו מזהים נסיונות לבצע פיגועים בחסות ההפגנות. ממליצים לאזרחים שלא להתקרב ומזהירים את ארגון החמאס שאחראי לכל מה שקורה ברצועה מההשלכות״.

הצטרפו לשידור החי

التقدم نحو الحدود شرق رفح#انا_راجع

‎Posted by ‎محمد أبوعائد‎ on‎ שישי 30 מרץ 2018

ובנתיים, כוח צה״ל ביצע ירי לעבר שני חשודים בצפון הרצועה אשר התעסקו עם תשתית ביטחונית של גדר המערכת.  הערבים מדווחים שכעת אחד ממנהיגי החמאס ברצועה (פתחי חמאד) הגיע גם להשתתף בהפגנה.

כמו כן, מוכרת טענה על פלסטיני פצוע. בנוסף, במהלך הלילה שני חשודים התקרבו לגדר המערכת בדרום הרצועה וביצעו פעילות חשודה בקרקע בסמוך לה. בתגובה, כוח צה"ל ביצע לעברם ירי באמצעות טנק. מוכרת טענה על פלסטיני הרוג.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.