דרמה: בג"צ ביטל את מתווה הגז

לאחר אין ספור דיונים בג"ץ מחליט בהכרעה דרמטית לבטל את מתווה הגז – וזאת בניגוד לדעתו של ראש הממשלה שהיה נחרץ להעביר את המתווה. { שידור חי}

דרמה בבג"ץ: לאחר אין ספור דיונים בג"ץ מחליט בהכרעה דרמטית לבטל את מתווה הגז – וזאת בניגוד לדעתו של ראש הממשלה שהיה נחרץ להעביר את המתווה.

שופטי בג"ץ החליטו להכריע בשורת עתירות שהוגשו נגד מתווה הגז הטבעי. בהרכב של 5 שופטי בג"ץ החליט הערב (ראשון) לקבל את העתירות שהוגשו נגד מתווה הגז וקבע כי יש לעגן את פסקת היציבות בחקיקה. המשמעות המעשית היא כי יישום המתווה יידחה במספר חודשים לפחות או אפילו יתבטל לחלוטין.

בהכרעתם נתנו השופטים למדינה ארכה של שנה שבמהלכה יתאפשר לה לפעול לרגולציה בסוגיית הגז. בתום שנה מהיום ואם לא תהיה רגולציה – המתווה יבוטל סופית. עם זאת, השופטים קבעו כי הפעלת סעיף 52, שאיפשר לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים, נעשתה בסמכות.

 

על פי פסקת היציבות, המדינה מתחייבת לא לשנות נושאים מהותיים במשק הגז במשך 10 שנים, בין היתר בתחומי המיסוי ייצוא הגז והבעלות על המאגרים. לפני כחודש וחצי התייצב נתניהו בצעד חריג בדיון בבג"ץ וניסה לשכנע את השופטים לאשר את ההסכם שהשיגה הממשלה מול חברות הגז.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הצלחתי ללכלכך על ביבי בבגץ

    רק שלא יתהפכו עלי יום אחד

    דרעקי הגוסס |
    הגב